Niepokojący raport pokazuje dzieci obstawiające mecze skinami z gier

Niepokojący raport pokazuje dzieci obstawiające mecze skinami z gier

Angielska komisja hazardowa opublikowała raport podsumowujący rok 2017, z którego jasno wynika, że niedawne ostrzeżenia dotyczące hazardu związanego z lootboxami, są konsekwencją innego zjawiska, które jest coraz powszechniejsze wśród graczy. Według raportu aż 11% graczy w wieku od 11 do 16 lat jest związanych z hazardem, gdzie w puli są skórki z gier. Zakłady dotyczą wyników meczów esportowych, wykorzystując do tego przedmioty z gier.

Komisja opublikowała coroczny raport aktywności hazardowej dla różnych grup wiekowych w Anglii. W tym roku dodano sekcję zakładów związanych ze skórkami z gier, do istniejącej wcześniej kategorii zakładów online. Skórki te są przedmiotami wykorzystywanymi w grach i przeważnie są to skiny dla uzbrojenia bądź postaci i występują tu w postaci waluty. Zakłady te są nadzorowane przez zewnętrzne strony internetowe, a wygraną mogą być pieniądze, bądź bardziej wartościowe skórki. Raport za rok 2017 pokazuje młode osoby w wieku 11-16 lat, spośród których 11% respondentów jest zaangażowanych w zakłady z użyciem skórek. Procentowy udział w zakładach rośnie wraz z wiekiem i zaczyna się od 3% w przypadku najmłodszych 11-letnich graczy i wzrasta do 14% dla przedziału 14-16 lat. Hazard jest popularniejszy u chłopców, z których 20% miała z tym styczność, w porównaniu do dziewcząt, których udział to jedyne 3%. Całościowo 45% młodych graczy z przedziału 11-16 lat miała styczność z hazardem, bądź jest świadoma takiej możliwości.

Obstawialiście kiedyś mecze płacąc skinami z gier? Niestety zjawisko, które może być rozrywką dla dorosłych, stanie się wkrótce zakazane z powodu dzieci, które nie mają odpowiedniego nadzoru

Trzeba zauważyć jednak, że zakłady ze skinami w roli głównej, które komisja jednoznacznie identyfikuje jako formę hazardu, nie są bezpośrednio powiązane z ostatnimi kontrowersjami dotyczącymi lootboxów. Tutaj sprawa wygląda nieco inaczej i za wzór gry powiązanej z hazardem można postawić CS:GO. Gracze otrzymują losowe skórki podczas gry, jednak gracz otrzymuje też lootboxy, które mogą być otworzone dopiero po opłaceniu. Ponieważ skórki pozyskane ze skrzynek mogą zostać sprzedane, wymienione bądź postawione w zakładach, zjawisko to podpada pod definicję hazardu. Taki typ zachowania był już wcześniej monitorowany i za przykład można podać dwóch YouTuberów. Craig ‘Nepenthez’ Douglas i Dylan Rigby zostali skazani za wpływanie i zachęcanie dzieci do hazardu za pośrednictwem ich kanałów. "Ponieważ są to nielicencjonowane strony z zakładami opierającymi się na skinach, istniejące zabezpieczenia nie działają i widzimy przykłady bardzo młodych ludzi, którzy uzależniają się od tego typu hazardu, nie zdając sobie sprawy, że jest to hazard" - powiedziała Sarah Harrison z komisji hazardowej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Niepokojący raport pokazuje dzieci obstawiające mecze skinami z gier

 0