Niesamowite zainteresowanie Nintendo Switch w Ameryce

Niesamowite zainteresowanie Nintendo Switch w Ameryce

Starszy kierownik ds. handlu Gamestop, Eric Bright, wypowiadał się niedawno na łamach Alistdaily o popycie na Nintendo Switch w Stanach Zjednoczonych.

Zdaniem Brighta, poziom zainteresowania jest niesamowicie wysoki. Ze wstępnej analizy zamówień przedsprzedażowych, wynika, że większość z nich złożyli klienci korzystający z programu lojalnościowego PowerUp Reward, co świadczy o tym, jak bardzo produkt ten jest pożądany. Co więcej, dla Gamestop stanowi to sygnał, że popyt znacznie przewyższa podaż. Ponadto, Bright zauważył także, że przeciętny nabywca Nintendo Switch zakupił już teraz kilka gier. Według danych Gamestopu, współczynnik zakupionych tytułów w proporcji do ilości nabytych konsol przewyższył WiiU w analogicznym okresie. Bright nie widzi także problemu w tym, że do konsoli nie są dołączone żadne gry, gdyż jego zdaniem pozwoli to klientom wybrać takie tytuły, jakie naprawdę ich interesują.

Nintendo Switch ma swoją premierę 3 marca. Tytułami startowymi są m.in. The Legend of Zelda: Breath of the Wild oraz 1-2-Switch.

Pracownik Gamestop chwali także japońską firmę za decyzję wydania nowego sprzętu w pierwszym, zamiast ostatnim kwartale roku. Jego zdaniem jest to jedno z "najsprytniejszych posunięć" jakie kiedykolwiek dokonało Nintendo. Bright uważa, że zamiast rywalizować z konkurencją w najtłoczniejszym okresie roku (tj. ostatnim kwartale), wydając Switch już teraz, gigant z Kyoto może skupić się na zbudowaniu sporego grona użytkowników urządzenia. Bright sądzi, że do końca roku sprzeda się kilka milionów konsol Switch, a ich nabywcy będą głodni nowych tytułów, co przełoży się na większe zainteresowanie deweloperów. W odczuciu pracownika Gamestopu, premiera w marcu da Nintendo sporo czasu, aby zadbać o dużą liczbę dostępnych sztuk sprzętu na sezon świąteczny.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Niesamowite zainteresowanie Nintendo Switch w Ameryce

 0