Niesamowity silnik Unreal Engine 5 zaprezentowany na... PlayStation 5

Niesamowity silnik Unreal Engine 5 zaprezentowany na... PlayStation 5

Wkrótce nadejdzie nowa generacja gier, ale jak dotąd nie widzieliśmy zbyt wiele przejawów tego zapowiadanego ogromnego przeskoku jakościowego ... aż do teraz. Epic Games właśnie wydało "Lumen in the Land of Nanite", niesamowite i zapierające dech demo, ukazujące ogromne możliwości Unreal Engine 5, działającego na PlayStation 5. Dobrze czytacie - mamy tutaj pierwszy pokaz z konsoli PS5. Epic Games nieco się pospieszyło, bo jeszcze przed oficjalną premierą konsoli Sony, pokazało demo technologiczne UE5 działające w czasie rzeczywistym na PlayStation 5.

Epic Games wyprzedziło oficjalną prezentację Sony i pokazało demo technologiczne UE5 działające w czasie rzeczywistym na PlayStation 5.

Demo ma na celu zaprezentowanie dwóch nowych technologii dostępnych dla twórców UE5 - Lumen, nowego dynamicznego systemu oświetlenia, które zapewni znacznie bardziej realistyczne efekty, oraz Nanite - systemu odpowiedzialnego za geometrię obiektów, który mówiąc w skrócie umożliwia twórcom importowanie modeli i tekstur o filmowej jakości do gier. Zasadniczo te dwie technologie powinny pomóc twórcom w dostarczeniu naprawdę fotorealistycznej grafiki, na którą wszyscy czekaliśmy. 

Piąta wersja popularnego silnika to całkowicie nowy rozdział w historii Unreal Engine, który ma wykorzystać w całości możliwości nowej generacji konsol. Oczywiście nie ma co się łudzić, że już od premiery, gry będą oferować tak oszałamiającą jakość. Po pierwsze dema silników niemal zawsze wyglądają lepiej, niż stworzone na ich podstawie gry. Po drugie, silnik zostanie udostępniony deweloperom dopiero na początku 2021, także już po premierze konsol i upłynie trochę czasu, zanim ujrzymy pierwszą produkcję opartą o UE5.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Niesamowity silnik Unreal Engine 5 zaprezentowany na... PlayStation 5

 0