Nieświadomie opróżnił konto bankowe matki grając w FIFA 18

Nieświadomie opróżnił konto bankowe matki grając w FIFA 18

Pewien młody Irlandczyk znalazł się w nie lada kłopotach i to tuż przed świętami. Jego matka, która chce zachować anonimowość, ostrzega innych rodziców przed tym co ją spotkało. Jej 14-letni syn całkowicie opróżnił jej konto bankowe, wydając wszystkie jej zarobione pieniądze na mikrotransakcje w grze FIFA.

Kobieta utrzymuje, że jej karta debetowa była podpięta pod grę FIFA 18 na Playstation, co oznacza, że nawet bez wiedzy jej i jej syna, za każdym razem gdy kupował on punkty, ona była obciążana. Kobieta twierdzi, że jej syn nie był świadom, że pieniądze są pobierane z konta bankowego podczas gry, ponieważ gra nie informuje, że dany element jest płatny, albo że pobrane zostały pieniądze. Wszystko wydało się, gdy kobieta próbowała wypłacić pieniądze, a okazało się, że jej konto jest puste. Sytuacja ta sprawiła, że rodzina pechowego gracza została pozbawiona środków tuż przed świętami, jako że jej cała wypłata, włącznie z nadgodzinami, przepadła.  "To miały być moje pierwsze święta Bożego Narodzenia gdy pracuję na pełen etat, poszłam do banku i okazało się, że prawie nic tam nie ma" - mówi kobieta.

Podczas gdy oczywiście jest nam żal rodziny tego dzieciaka, to jednak rodzicie powinni baczniej przyglądać się ich aktywności online oraz nie pozwalać dotykać swoich kart płatniczych 

"Cała moja wypłata plus nadgodziny odkładane na święta przepadły i jest to okropne. Musiałam zabrać syna ze szkoły po rozmowie z bankiem, żeby wszystko powyłączał, bo okazało się, że pieniądze są cały czas pobierane" - powiedziała matka pechowego gracza. "Jest on tak przygnębiony, że nie wychodzi z łóżka. Jest wszystkiego świadom i bardzo się obwinia. Ma świadomość, że zniszczył święta całej rodzinie. Nie mogę go nawet posłać do szkoły" - dodaje kobieta. Niestety nie jest ona w stanie już nic poradzić, jednak zgłosiła swoją historię do mediów, by ostrzec innych rodziców przed podobnymi przypadkami. Sony, firma która stoi za Playstation, odmówiła zwrotu pieniędzy. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nieświadomie opróżnił konto bankowe matki grając w FIFA 18

 0