Niewykluczone, że Cyberpunk 2077 otrzyma tryb wieloosobowy

Niewykluczone, że Cyberpunk 2077 otrzyma tryb wieloosobowy

Cyberpunk 2077 to gra nastawiona przede wszystkim na rozgrywkę single player, jednak niewykluczone, że opcja potyczek wieloosobowych pojawi się w jej finalnej wersji lub wkrótce po jej premierze. Oliwy do ognia dolała dzisiejsza informacja odnośnie nawiązania przez CD Projekt RED współpracy z kanadyjskim Digital Scapes, czyli studiem koncentrującym się na rozwoju wysokobudżetowych gier sieciowych (AAA). Firmę założyli branżowi weterani, w przeszłości zatrudnieni m.in. w BioWare, Radical Entertainment czy Relic, biorący udział w opracowywaniu takich produkcji jak Company of Heroes, Warhammer 40,000, Dying Light oraz Prototype. Oprócz tworzenia assetów i narzędzi niezbędnych do produkcji gier, Digital Scapes zajmuje się również dostarczaniem rozwiązań wykorzystujących obliczenia chmurowe.

Nawiązanie współpracy ze studiem zajmującym się grami AAA wyposażonymi w tryb sieciowy pozwala przypuszczać, że Cyberpunk 2077 również doczeka się takiej opcji.

Niewykluczone, że Cyberpunk 2077 otrzyma tryb wieloosobowy

Zarówno Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projekt RED, jak i Marcin Chady, szef studia Digital Scapes, bardzo pozytywnie wypowiedzieli się o nowej współpracy, zaznaczając, że pojawienie się świeżej ekipy z pewnością przyczyni się do jeszcze lepszego rozwoju Cyberpunka 2077. Właśnie ogłoszenie nowego partnera przez rodzimego dewelopera z miejsca zrodziło spekulacje na temat możliwego pojawienia się w grze pełnoprawnego trybu multiplayer. Takie przypuszczenia nie powinny stanowić większego zdziwienia, biorąc pod uwagę fakt, iż Digital Scapes specjalizuje się właśnie w elementach sieciowych. Z drugiej strony obecne wiadomo jedynie tyle, iż członkowie kanadyjskiej załogi zajmą się optymalizacją, a także kreacją oczekiwanej produkcji.

Ciężko ocenić, czy nowa współpraca wyjdzie Redom na dobre, ponieważ jej efekty poznamy dopiero grając w ostateczny build Cyberpunka 2077. Z pewnością mają oni doświadczenie we współpracy z Polakami, gdyż swego czasu pomagali Techlandowi z trybem sieciowym do Dying Light – Be the Zombie. Notabene w przeszłości pisano o pojawieniu się elementów online wzorowanych na tych dostępnych np. w Assassin's Creed: Origins, które ograniczałyby się do chwalenia się wykonanymi w grze zdjęciami lub ogólnie wykręconymi statystykami. Oczywiście jak będzie, przekonamy się bliżej premiery, a ta powinna odbyć się maksymalnie do końca 2020 roku, aczkolwiek pojawiają się głosy, jakoby 2019 również był realny.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Niewykluczone, że Cyberpunk 2077 otrzyma tryb wieloosobowy

 0