Niezapowiedziana mobilna konsola Lenovo trafiła do sprzedaży w Chinach

Niezapowiedziana mobilna konsola Lenovo trafiła do sprzedaży w Chinach

Jak donosi portal Lilliputing i youtuber Taki Udon, prototypy mobilnej konsoli do gier od Lenovo, która podobno nazywa się Legion Play, trafiły do nieautoryzowanej sprzedaży w Chinach. Taki Udon kupił nawet jedną sztukę i opublikował na YouTube film z dość obszernym omówieniem sprzętu. 

Youtuber ujawnił, że kupił urządzenie za „około 160 dolarów” i powiedział na filmie, że po pokazaniu zdjęć otrzymał go w przesyłce owinięte folią bąbelkową. Cena jest prawdopodobnie znacznie niższa niż kwota, za jaką urządzenie trafi do oficjalnej sprzedaży, jeśli zostanie kiedykolwiek oficjalnie wydane. 

Prototypy mobilnej konsoli do gier od Lenovo, która podobno nazywa się Legion Play, trafiły do nieautoryzowanej sprzedaży.

Na szczęście duża naklejka z tyłu urządzenia zawiera nawet część specyfikacji i sugeruje, że urządzenie to nosiło nazwę kodową „Zelda”. W 2021 roku Liliputing zauważył, że na stronie internetowej Lenovo w okolicach Mobile World Congress 2021 było kilka ukrytych odniesień do Legion Play, które sugerowały 7-calowy wyświetlacz 16:9, HDR10, dwa głośniki, wibracje i baterię o pojemności 7000 mAh. Model Udona, który jest w kolorze niebieskim, wydaje się pokrywać z tą specyfikacją. Na jego wideo widać, że sprzęt został wyposażony w 64 GB pamięci.

W Aida64 Udon odkrył, że Legion ma procesor Qualcomm Snapdragon 720G (ten sam układ co Logitech G Clou) i 4 GB pamięci RAM. Wygląda na to, że działa na Androidzie 11, co jest kolejnym podobieństwem do G Cloud. Główna różnica polega na tym, że ten prototyp obsługuje wyświetlanie przez USB typu C, czego nie wspiera G Cloud.

Części interfejsu użytkownika wyglądają jak standardowy system Android, ale jest on dość mocno zmodyfikowany i pod pewnymi względami wydaje się inspirowany minimalistycznym interfejsem użytkownika Nintendo Switch. Istnieje również aplikacja Tencent, która wydaje się bardzo podobna do aplikacji Logitech G Cloud. Na wideo możecie zobaczyć, jak się na tym gra, w tym także w emulowane produkcje. Udon wydawał się w dużej mierze chwalić urządzenie, chociaż powiedział, że preferowałby lepszą gumę na padzie kierunkowym i wyższe przyciski A/B/X/Y.

Nie jest jasne, dlaczego Lenovo dotychczas nie wpuściło Legion Play, mimo że jak zauważają zarówno Udon i Liliputing, ten prototyp wydaje się pochodzić z 2021 roku. Być może nie było przekonane co do produktu, ale teraz po premierze Steam Decka jest szansa na zmianę zdania. Od tego czasu Logitech wypuścił G Cloud, a na targach CES Razer zaprezentował Razer Edge. Oba te urządzenia działają na systemie Android i są skoncentrowane na graniu w chmurze za pomocą takich serwisów, jak Xbox Game Pass i NVIDIA GeForce Now.

Nie wiemy, w jaki sposób partia prototypów Lenovo trafiła do sprzedaży w Chinach i zapewne nigdy się nie dowiemy. Osoby, które zakupiły ten sprzęt, mogą jednak pochwalić się posiadaniem unikatów. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Niezapowiedziana mobilna konsola Lenovo trafiła do sprzedaży w Chinach

 0