Nigeria będzie poligonem doświadczalnym cyfrowej tożsamości od Microsoftu i Banku Światowego

Nigeria będzie poligonem doświadczalnym cyfrowej tożsamości od Microsoftu i Banku Światowego

Microsoft będzie współpracować z Nigerią w projekcie Nigeria Digital Identification for Development (ID4D) w obszarach „ochrony danych i rozwoju zdolności”.

W komunikacie prasowym szef działu spraw rządowych Microsoftu Nonye Ujam pochwalił projekt Nigeria Digital ID4D za to, co już zostało zrobione w obszarach tożsamości cyfrowej i wyraził gotowość Microsoftu do pomocy w sukcesie projektu. „Jesteśmy tutaj, aby zapewnić, że wspieramy Was, aby wszystko działało bardzo dobrze. Cieszymy się z osiągnięć, jakie nigeryjskie ID4D odnotowało w tak krótkim czasie” – powiedział Ujam.

Microsoft dołączył do testowanego w Nigerii projektu cyfrowej tożsamości, który finansuje Bank Światowy i Europejski Bank Inwestycyjny. Przeciwnicy twierdzą, że ID4D, czyli cyfrowa (biometryczna) identyfikacja forsowana na globalnym południu i wspierana przez Światowe Forum Ekonomiczne, zachodnie rządy i fundację Gatesów ma na celu śledzenie oraz pieniężną i fizyczną kontrolę nad obywatelami.

„Microsoft Corporation dokonało wielu inwestycji i interwencji w zakresie rozwoju możliwości i bezpieczeństwa cybernetycznego. Oprócz wspierania rządów w obszarze rozwoju, Microsoft spotyka się ze swoimi interesariuszami tam, gdzie się znajdują, trzymają za rękę i zamykają zidentyfikowane luki. Ponieważ ludzie ciężko pracują, aby ulepszać się i aktualizować, tak samo ciężko pracują również źli gracze, aby zaktualizować swoje umiejętności. Dlatego musimy bardzo poważnie podchodzić do ochrony danych i bezpieczeństwa cybernetycznego”.

Kierownik projektu, Musa Solomon, powiedział, że „są otwarci na współpracę z jak największą liczbą odpowiednich interesariuszy, aby zapewnić sukces projektu”. Solomon dodał, że zespół „bardzo ciężko pracuje” w obszarze ochrony danych. „Jesteśmy ograniczeni czasem, biorąc pod uwagę, że wybory są blisko. Walczymy o to, aby zrównoważyć pilność z jakością. Nie tylko zostanie to zrobione szybko, ale także bardzo dobrze. Zaangażowanie interesariuszy jest stałym działaniem, a Microsoft jest naszym głównym interesariuszem. Jesteśmy gotowi i chętni do współpracy z Wami.”

Projekt Nigeria Digital Identification for Development (ID4D) jest finansowany wspólnie przez Europejski Bank Inwestycyjny, Bank Światowy i Francuską Agencję Rozwoju. Innymi głównymi zwolennikami cyfrowej identyfikacji jest Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) oraz Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ), a konkretnie jej Cele Zrównoważonego Rozwoju i Agenda 2030. W każdym przypadku te systemy identyfikacyjne są promowane jako narzędzia do eliminacji ubóstwa i promowania pokoju, ale krytycy widzą w tym ukrywanie głównego celu. Uniwersytet Nowojorski twierdzi, że inicjatywa ID4D, czyli cyfrowa (biometryczna) identyfikacja forsowana na globalnym południu przez Bank Światowy i wspierana przez Światowe Forum Ekonomiczne, zachodnie rządy i fundację Gatesów ma na celu śledzenie oraz pieniężną i fizyczną kontrolę nad obywatelami.

Osoby promujące cyfrowy dowód osobisty przedstawiają go jako narzędzie przyspieszające rozwój i rozwiązujące inne problemy w pozytywny sposób w krajach takich jak Indie i w całej Afryce, ale najbardziej wrażliwe kategorie ludności nie doczekały się jeszcze poprawy standardu życia dzięki tej technologii. Znamienne jest to, że oprócz instytucji takich jak Bank Światowy, stronami, które najbardziej naciskają na wprowadzenie tych systemów są rządy, sprzedawcy i firmy konsultingowe - czyli ci, którzy prawdopodobnie odniosą największe korzyści - albo pieniężne, albo, w przypadku rządów, poprzez uzyskanie większej kontroli poprzez wprowadzenie wyższego poziomu masowej inwigilacji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nigeria będzie poligonem doświadczalnym cyfrowej tożsamości od Microsoftu i Banku Światowego

 0