Ninja wraca na Twitcha. Streamer podpisał umowę na wyłączność z platformą

Ninja wraca na Twitcha. Streamer podpisał umowę na wyłączność z platformą

Tyler “Ninja” Blevins wraca na Twitcha. Popularny streamer podpisał wieloletni kontrakt z platformą, na której wyrobił sobie nazwisko i wczoraj wieczorem wystartował ze streamem w ramach nowego kontraktu. “Jestem podekscytowany powrotem do streamowania na pełny etat i możliwością połączenia się z lojalną bazą fanów” - powiedział Ninja. “Naprawdę nie spieszyłem się z podjęciem decyzji, która platforma będzie najlepsza i Twitch bardzo mnie wspierał w trakcie tego procesu, rozumiejąc także moje cele zawodowe. W tym kolejnym rozdziale zamierzam podnieść zainteresowanie i przyciągnąć więcej widzów do niedostatecznie reprezentowanych twórców. Nie mogę się doczekać na współpracę z Twitchem, by pokazać, jak znaczący wpływ może mieć ta niesamowita społeczność graczy”.

Tyler “Ninja” Blevins wraca na Twitcha. Popularny streamer podpisał wieloletni kontrakt z platformą.

Warto przypomnieć, że Ninja po raz pierwszy rozpoczął streamowanie na Twitchu dekadę temu, budując sobie z czasem ogromną społeczność, ale w sierpniu 2019 roku porzucił tę platformę na rzecz Mixer od Microsoftu. Pomimo faktu, że gigant z Redmond zatrudnił topowych streamerów na kontraktach na wyłączność, jego platforma nie miała jednak szans w starciu z Twitchem, ale również Facebook Gaming i YouTube Gaming i w lipcu tego roku firma zamknęła Mixer, zwalniając tym samym swoje gwiazdy. Ninja stał się wolnym agentem i w tym czasie nawet zrobił kilka streamów na Twitchu i YouTube, starając się podjąć decyzję odnośnie swojego nowego pracodawcy. Nie da się ukryć, że jest to jedna z największa gwiazd w branży gamingowej, gdyż pochwalić może się on 15 mln followersów na Twitchu i 24 mln subskrypcji na YouTube. 

Blevins był także pierwszym graczem, który otrzymał swoją własną skórkę w Fortnite (z tego tytułu najbardziej słynie Ninja), a wkrótce doczeka się kolejnej w Fall Guys. Pełnoprawny powrót na Twitcha to z punktu widzenia branży ważne wydarzenie, które niewątpliwie pozwoli platformie utrzymać przewagę nad rywalami. To właśnie od Blevinsa rozpoczęła się rywalizacja platform streamingowych o popularne talenty na wyłączność. Michael “Shroud” Grzesiek, czyli inny popularny streamer zwolniony z Mixera, także powrócił na Twitcha, podobnie zresztą jak Soleil "Faze Ewok" Wheeler. Włodarze platformy nie ukrywają swojej radości z tego tytułu: “Jesteśmy podekscytowani powrotem Ninjy na Twitcha. Tyler to ikoniczna postać w gamingowej społeczności i to niesamowite móc zobaczyć jaki wpływ ma on na branżę i szerszą kulturę” - powiedział Michael Aragon, wiceprezes Twitcha.  

        

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ninja wraca na Twitcha. Streamer podpisał umowę na wyłączność z platformą

 0