Nintendo New 2DS XL – jeszcze jedna konsola do gier

Nintendo New 2DS XL – jeszcze jedna konsola do gier

Nintendo nie zwalnia. Nie dalej jak w ubiegłym miesiącu Japończycy wydali konsolę Nintendo Switch, a już wiemy, iż 28 lipca zadebiutuje kolejne urządzenie tego typu.

Mowa o Nintendo New 2DS XL, kolejnej wersji niezwykle popularnego 3DS, który pierwotnie pojawił się ponad 6 lat temu. Jak powszechnie wiadomo, Nintendo słynie z ulepszania swych sprzętów w trakcie trwania cyklu generacyjnego. W chwili obecnej najbardziej aktualnymi wersjami 3DS są New 3DS oraz New 3DS XL, wyposażone m.in. w szybszy procesor i wyższej klasy ekrany. Nintendo New 2DS XL jest niemalże kalką New 3DS XL, lecz pozbawioną funkcji stereoskopowego trójwymiaru, a przez to tańszą. Nowa konsola uruchomi dokładnie te same gry co jej poprzedniczka i obsłuży identyczne akcesoria, wszak nie różni się choćby wyglądem zewnętrznym (pomijając szatę kolorystyczną). Zapłacimy za nią jednak nie 185, a 150 dolarów, czyli około 135 złotych taniej.

Na ten moment producent przedstawił dwie wersje kolorystyczne, czarno-błękitną i biało-złotą, z czego druga przeznaczona jest wyłącznie na rynek azjatycki. Datę premiery w Stanach Zjednoczonych wyznaczono na 28 lipca. Z całą pewnością sprzęt trafi również do Europy, choć nie sprecyzowano, kiedy to nastąpi. Nie ma co ukrywać, premiera Nintendo New 2DS XL stanowi doskonałą okazję do nadrobienia gier na tę platformę. Aktualnie biblioteka 3DS i pochodnych obejmuje ponad 1000 tytułów, a niektóre z nich jak Mario Kart 7 czy Monster Hunter 4 Ultimate są naprawdę warte uwagi. Jednocześnie trzeci wymiar nigdy nie był przesadnie wykorzystywanym dodatkiem, toteż możliwość zakupu modelu bez niego należy odebrać in plus. Szkoda tylko, że producent wydaje ten model tak późno, kiedy znaczna część deweloperów patrzy już w przyszłość, widząc jedynie Nintendo Switch.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo New 2DS XL – jeszcze jedna konsola do gier

 0