Nintendo odświeża kultowy horror Eternal Darkness?

Nintendo odświeża kultowy horror Eternal Darkness?

Nintendo ponownie złożyło wniosek patentowy dotyczący wyprodukowanej przez nich gry z GameCube, Eternal Darkness.

Patent dotyczący Eternal Darkness został zarejestrowany w systemie Trademark Reporting and Monitoring System (TRAM) dwa dni temu i jest opatrzony kategorią "gry / oprogramowanie", więc może to oznaczać wznowienie tytułu w HD na Nintendo Switch, udostępnienie go w cyfrowym sklepie Virtual Console w niezmienionej formie bądź też potencjalną kontynuację.

Eternal Darkness to gra typu survival horror, która wyróznia się systemem dynamicznie zmieniającego się zdrowia psychicznego, które powodowało wszelkiego rodzaju halucynacje i deformacje obrazu, a nawet tak kreatywne efekty, dzięki którym gracz sam kwestionował, czy jego akcje są prawdziwe, czy nie. Oprócz tego, sam koncept fabularny, przedstawiał losy 12 różnych postaci na przestrzeni 2 tysiącleci, a każdy z protagonistów umieszczony był w innej epoce. Dzięki stopniowemu odkrywaniu skrawków przeszłości, byliśmy w stanie rozwiązywać zagadki w teraźniejszości, wcielając się w Alex Roivas, młodą studentkę, próbującą na własną rękę rozwikłać tajemnicę dotyczącą brutalnego morderstwa dziadka.

Za Eternal Darkness odpowiadało studio Silicon Knights, które kilka lat tem postanowiło stworzyć "duchowego spadkobiercę" w postaci gry Shadow of the Eternals, pod szyldem Precursor Games, a następnie jako Quantum Entanglement Entertainment. Developerzy gry mieli problemy z akcją crowdfundingową na Kickstarterze i projekt nieco podupadł, jednak wskrzeszono go gdy kanadyjscy developerzy znaleźli wsparcie i subsydium tamtejszego rządu i dokonali restrukturyzacji, łącząc swoje ambicje także ze światem multimediów i telewizji. Niestety od dość długiego czasu nie było nowych informacji na temat Shadow of the Eternals. Tytuł planowany był pierwotnie między innymi na WiiU.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo odświeża kultowy horror Eternal Darkness?

 0