Nintendo planuje zwiększyć produkcję Switcha. Zainteresowanie konsolą nie maleje

Nintendo planuje zwiększyć produkcję Switcha. Zainteresowanie konsolą nie maleje

Nintendo Switch mimo upływu lat i tego, że wydajnościowo odstaje od obecnej generacji konsol nadal sprzedaje się bardzo dobrze. Nic więc dziwnego, iż producent podobno chce zwiększyć produkcję urządzenia.

Nintendo zamierza zwiększyć produkcję Switcha, żeby zaspokoić zapotrzebowanie na tę konsolę. W listopadzie 2022 r. japońskie przedsiębiorstwo obniżyło prognozę sprzedaży urządzenia na bieżący rok fiskalny kończący się w marcu o 2 mln egzemplarzy, z 21 do 19 milionów. Jednak według Bloomberga silny popyt ze strony konsumentów w połączeniu z malejącymi niedoborami komponentów zachęcił firmę do faktycznego zwiększenia produkcji sprzętu w następnym roku fiskalnym startującym w kwietniu, w okresie, gdy konsola wejdzie w siódmy rok życia. Switch był najlepiej sprzedającą się konsolą w Europie, Stanach Zjednoczonych i Japonii w 2022 r., a Nintendo podobno uważa, że jeszcze lepszy odbiór został utrudniony bardziej przez problemy z podażą niż słabnący popyt.

Nintendo chce zwiększyć produkcję konsoli Switch.

Nintendo przyznało w maju zeszłego roku, że przejście ze Switcha na następną generację sprzętową było „głównym celem” korporacji, ale plany zwiększenia produkcji Switcha w następnym roku podatkowym sugerują, że następca konsoli może nie zadebiutować przed 2024 rokiem. Piers Harding-Rolls, dyrektor ds. badań w Ampere Analysis, niedawno przewidział, że następna konsola Nintendo nie pojawi się w tym roku. „Nie spodziewam się konsoli Nintendo nowej generacji w 2023 roku: w naszych prognozach mamy rok 2024” – stwierdził w rozmowie z serwisem GamesIndustry.biz. Harding-Rolls ma wątpliwości czy Nintendo Switch zaliczy wzrost sprzedaży.

„Nie ma wątpliwości, że Switch OLED będzie cieszył się dużym zainteresowaniem podczas premiery nowej Zeldy, a spory procent kupujących będzie stanowić tych, którzy dokonają aktualizacji z OG Switch lub Lite. Mimo to pomysł, że Switch zwiększy sprzedaż w przyszłym roku budżetowym, jest optymistyczny. Jeśli to prawda, w dużej mierze potwierdza nasz pogląd na brak nowej generacji w 2023 roku”. Wyniki osiągane przez Nintendo Switch stanowiły zaskoczenie dla niejednego obserwatora branży ze względu na niskie oczekiwania wobec konsoli przed premierą. Nintendo udowodniło jednak, że kompaktowy sprzęt do grania może równie dużo co więksi konkurenci.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo planuje zwiększyć produkcję Switcha. Zainteresowanie konsolą nie maleje

 0