Nintendo powiedziało Activision, że Switch 2 będzie dorównywał wydajnością Xbox One/PS4

 Nintendo powiedziało Activision, że Switch 2 będzie dorównywał wydajnością Xbox One/PS4

Ostatnie przecieki dostarczają nam sporo ciekawych informacji na temat następcy Switcha od Nintendo. Teraz zaś otrzymujemy informacje z pierwszej ręki, bo Big N poinformowało kilka zewnętrznych studiów o sprzęcie nowej generacji, a do sieci wyciekły właśnie informacje przekazane przez firmę Activision. 

Activision ujawnia plany Nintendo

Niedawno odpieczętowane e-maile z batalii prawnej Microsoftu z FTC ujawniły, że Activision i Nintendo spotkały się w grudniu 2022 r., aby omówić jeszcze niezapowiedzianego następcę Switcha. Z komentarzy Activision wynika, że ​​nowy system japońskiego giganta będzie oferował grafikę i wydajność porównywalną z PlayStation 4 i Xbox One, a nie jak sugerowały wcześniejsze plotki, poziom Xbox Series S. 

Niedawno odpieczętowane e-maile z batalii prawnej Microsoftu z FTC ujawniły, że Activision i Nintendo spotkały się w grudniu 2022 r.

Nintendo Switch

Ponieważ Microsoft zmagał się z amerykańskimi i brytyjskimi organami regulacyjnymi i nie był w stanie zabezpieczyć przejęcia Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów, wielokrotnie zobowiązał się do udostępnienia odnoszącej ogromne sukcesy serii Call of Duty na platformach innych niż jego własne. Większość skupiała się na dalszym wsparciu systemów PlayStation, ale Microsoft i Activision wspomniały również o wprowadzeniu serii na Nintendo.

Call of Duty na platformach Nintendo

Niewiele tytułów Call of Duty trafiło na platformy Nintendo w ciągu 20-letniej historii serii, zwykle dlatego, że sprzęt firmy zazwyczaj nie oferował odpowiedniej wydajności. To może się zmienić wraz z pojawieniem się następcy Switch, którego premiera według plotek może nastąpić w drugiej połowie 2024 roku.

Switch 2 niczym PS4 i Xbox One

Po spotkaniu Activision z Nintendo 15 grudnia 2022 r. z wewnętrznych e-maili Activision wynikało, że „NG Switch” (NG prawdopodobnie oznacza „następną generację”) charakteryzuje się wydajnością porównywalną z PS4 i Xbox One, co stanowiłoby znaczną poprawę w porównaniu z obecną konsolą wydaną w 2017 roku.

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo także, że Nintendo za zamkniętymi drzwiami na targach Gamescom pokazało deweloperom Switcha nowej generacji. Przecieki podawały wówczas, że firma zaprezentowała demo The Matrix Awakens na sprzęcie o specyfikacji podobnej do nowego systemu, oferując grafikę „porównywalną” z PlayStation 5 i Series X. Słowo „porównywalna” może oznaczać wiele rzeczy i na pewno nie gwarantuje mocy podobnej do konsol obecnej generacji Sony i Microsoftu, co zresztą wynika z informacji ujawnionych przez Activision. 

Demo Nintendo rzekomo zawierało technologię upsamplingu DLSS firmy Nvidia, która mogłaby pozwolić nowemu Switchowi na osiągnięcie wydajności przekraczającej jego bazowe możliwości. Co więcej, nie jest jasne, jakie inne modernizacje architektoniczne system mógłby obejmować, które nie były dostępne w czasie projektowania PS4 i Xbox One.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo powiedziało Activision, że Switch 2 będzie dorównywał wydajnością Xbox One/PS4

 0