Nintendo pozwane o złamanie patentów przy produkcji konsoli Switch

Nintendo pozwane o złamanie patentów przy produkcji konsoli Switch

Gamevice, które posiada prawa patentowe do mobilnych, podłączanych do przenośnych urządzeń kontrolerów uważa, że Nintendo bezprawnie korzysta z ich rozwiązań.

Nintendo ponownie zostało pozwane przez Gamevice, które twierdzi, że projekt Nintendo Switch oraz kontrolerów Joy-Con narusza patenty kontrolerów Gamevice, które również są doczepiane do urządzeń przenośnych. Gamevice złożyło wniosek przeciw Nintendo do Amerykańskiej Komisji Handlu, która to wszczęła dochodzenie dotyczące "pewnych przenośnych systemów konsol gier dołączanymi ręcznymi kontrolerami i komponentami", czyli oczywiście chodzi to o Nintendo. Zarzuty stawiane przez Gamevice są dokładnie takie same jak w sierpniu ubiegłego roku, które to jednak wycofano dwa miesiące później. Firma ówcześnie twierdziła, że Nintendo miało pełną świadomość dwóch patentów posiadanych przez Gamevice, które dotyczyły urządzeń z dołączanymi kontrolerami po obu stronach przenośnego urządzenia.

Gamevice ma podstawy do roszczeń? Czy też widać tu daleko idącą nadinterpretację? 

W 2015 roku Gamevice samo wypuściło na rynek urządzenie o nazwie Gamevice, które wspierało tablety i smartfony od Apple i Samsunga. Nintendo zaprezentowało Switch pod koniec 2016 roku, a premiera sklepowa nastąpiła w marcu 2017. "Oskarżony [Nintendo] wprost zaleca klientom montaż i używanie komponentów [kontrolerów Joy-Con] w sposób naruszający patenty" - twierdzi Gamevice - "Oskarżeni są świadomi, że usunięcie naruszeń jest niemożliwe, gdyż system Switch nie ma zastępczych opcji, ponieważ kontrolery Joy-Con muszę być odłączane w sposób naruszający patenty w celu naładowania." Póki co musimy czekać na rozwój wydarzeń, jednakże jeśli faktycznie Gamevice ma podstawy do wysuwania jakichkolwiek roszczeń, to Nintendo nie dopuści, by sprawa trafiła na wokandę i raczej zostanie załatwiona po cichu za kulisami.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo pozwane o złamanie patentów przy produkcji konsoli Switch

 0