Nintendo: PS5 i Xbox Series X nie będą miały znaczącego wpływu na Switcha

Nintendo: PS5 i Xbox Series X nie będą miały znaczącego wpływu na Switcha

Rok 2020 będzie wielkim rokiem dla gier. Zarówno Sony PlayStation 5, jak i Xbox series X Microsoftu planowo pojawią się pod koniec roku. Z uwagi na fakt, że najwięksi konkurenci Nintendo wypuszczają na rynek znacznie ulepszone konsole, zrozumiałe byłoby, że Nintendo martwi się o wpływ, jaki premiery nowości będą mieć na Switcha w 2021 roku i kolejnych latach. Okazuje się jednak, że Nintendo wcale nie przejmuje się nową generacją konsol. W niedawno opublikowanym japońskim dokumencie z cyklu "pytania i odpowiedzi", który jest podsumowaniem spotkania z inwestorami, prezes Nintendo Shuntaro Furukawa krótko omówił nadchodzące konkurencyjne konsole.

Prezes Nintendo uważa, że obecne 4 rok na rynku Nintendo Switch jest właśnie w połowie swojego cyklu życia, a PS5 i Xbox Series X nie zagraża jego pozycji.

"Wyjaśnimy konkretne dane liczbowe na następny rok obrotowy w naszym ogłoszeniu o kolejnym roku obrotowym, ale myślę, że z pewnością nastąpi zmiana, gdy pojawią się nowe produkty naszych konkurentów", powiedział, jednocześnie podkreślając swoje przekonanie, że docelowi odbiorcy Switcha i jego konkurentów są różni. Z powodu tego przekonania Furukawa dodał: "nie wierzymy, że trendy biznesowe innych firm będą miały znaczący wpływ na naszą działalność". W zeszłym miesiącu NPD podzieliło się wynikami ankiety, które sugerują, że ponad 40% właścicieli Nintendo Switch z USA ma także PlayStation 4 i / lub Xbox One .

Furukawa powiedział inwestorom, że ma długofalowe plany dotyczące Switcha. Nintendo będzie nadal wspierać konsolę przy pomocy podwójnej strategii-  zarówno wydając nowe oprogramowanie, jak i wspierając to co już jest na rynku. "Najważniejszą rzeczą [dla nas] jest to, żeby utrzymać impet Nintendo Switch" - powiedział, dodając, że szczególnie ważny był nacisk na przenośne Switch Lite w celu poszerzenia grona odbiorców. "Jeśli chodzi o software, oprócz ciągłego wprowadzania nowego oprogramowania, uważamy, że bardzo ważne będzie kontynuowanie naszych wysiłków na rzecz sprzedaży tytułów, które do tej pory wydaliśmy" - dodał. Mat Piscatella z Grupy NPD dodał również, że nie wierzy, aby rywale Switcha znacząco wpłynęli na sprzedaż  konsoli Nintendo w 2020 roku, mówiąc, że Nintendo Switch "nie jest substytutem" dla tych konkurencyjnych systemów. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo: PS5 i Xbox Series X nie będą miały znaczącego wpływu na Switcha

 0