Nintendo sprzedało prawie 80 mln konsol Switch

Nintendo sprzedało prawie 80 mln konsol Switch

Z opublikowanych danych wynika, że Nintendo sprzedało prawie 80 mln konsol Switch (dokładniej 79,87 miliona egzemplarzy) po 46 miesiącach od debiutu urządzenia. Jest to także druga najlepiej sprzedająca się konsola w historii japońskiego producenta przebijająca rezultat osiągnięty przez 3DS. Jak zauważa branżowy analityk Daniel Ahmad (via Eurogamer) przez cały okres obecności na rynku Switch wprawdzie nie pobił osiągnięć sprzedażowych PlayStation 4 czy PS2, ale rozszedł się szybciej niż obie propozycje Sony w analogicznych 46 miesiącach. Sony sprzedało wówczas 67 mln PS4. W listopadzie 2020 roku informowaliśmy, że kupiono 68 mln sztuk Switcha więc mamy do czynienia z kolejnym wzrostem. Dużą rolę tak jak w całej branży technologicznej oraz gamingowej odegrała pandemia COVID-19, za której sprawą ludzie przebywając w domowej izolacji zainteresowali się m.in. sprzętem do grania.

Nintendo sprzedało od czasu premiery 79,87 miliona konsol Switch.

Tego rodzaju osoby pomogły zwiększyć Nintendo przychody o 37,3 procent w porównaniu do tego samego czasu ubiegłego roku. Ze statystyk wynika, że w zakończonym kwartale trzy gry dedykowane konsoli Switch cieszyły się sporym wzięciem - Hyrule Warriors: Age of Calamity (3,5 miliona), Pikmin 3 Deluxe (1,94 miliona) i Mario Kart: Home Circuit (1,08 miliona). Niewątpliwie sprzęt zgromadził pokaźną bibliotekę gier, które dobrze sprzedają się nawet kilka lat od debiutu. Sześć produkcji przekroczyło poziom 20 milionów egzemplarzy i są to: Mario Kart 8 Deluxe (33,41 miliona), Animal Crossing: New Horizons (31,18 miliona), Super Smash Bros. Ultimate (22,85 miliona), The Legend of Zelda: Breath of the Wild (21.45 miliona) mln), Pokémon Sword and Shield (20,35 mln) oraz Super Mario Odyssey (20,23 mln).

Zobaczymy jak Nintendo Switch poradzi sobie w starciu z PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S, dla których największą przeszkodą w rozwinięciu skrzydeł jest fakt problemu z ich dostępnością na rynku. Niecodzienna sytuacja miała miejsce w jednym ze sklepów w Tokio, do którego właściciele wezwali policję, ponieważ nie mogli doprowadzić do porządku tłumu klientów desperacko pragnących zdobyć PlayStation 5. W serwisach społecznościowych opublikowano materiały prezentujące tłum gromadzący się przed sklepem już od godzin porannych, chociaż sam spokój był zachowywany do momentu, kiedy nie pojawił się pracownik sklepu ze specjalnymi biletami uprawniającymi do wzięcia udziału w loterii o PS5.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo sprzedało prawie 80 mln konsol Switch

 0