Nintendo Switch 2 jeszcze w tym roku? Jest też wzmianka o wersji OLED

Nintendo Switch 2 jeszcze w tym roku? Jest też wzmianka o wersji OLED

Bardziej optymistyczne doniesienia wskazują na premierę Nintendo Switch 2 jeszcze w tym roku. Producent konsoli ma również planować dodatkową wersję oferującą użytkownikom wyświetlacz OLED.

Nintendo podobno szykuje premierę w tym roku

Kiedy zadebiutuje Nintendo Switch 2? Niestety oficjalnej odpowiedzi na to pytanie wciąż nie ma. W temacie premiery możemy jednak spoglądać na informacje publikowane przez leakerów. Według nowych doniesień opublikowanych przez OreXda, wprowadzenie Switch 2 może nie być tak odległym w czasie wydarzeniem jak wynika z innych pogłosek. Do tej pory zdążyły już pojawić się informacje wskazujące na premierę dopiero w przyszłym roku. OreXda twierdzi jednak, że urządzenie zostanie wypuszczone znacznie wcześniej, bo już w drugiej połowie 2024 roku.

Leaker zdradził dodatkowo, że zostały już wynegocjowane kontrakty na produkcję wstępną w branży komponentów.

Leaker zdradził dodatkowo, że zostały już wynegocjowane kontrakty na produkcję wstępną w branży komponentów. Jak już wiemy, Switch 2 będzie posiadał chip NVIDII, a konkretniej model Tegra T239. Zdaniem OreXda za produkcję tego układu odpowiadać będzie Samsung, który wykorzysta proces 7LPH. Na tym jednak udział Samsunga w tworzeniu Switch 2 ma się nie kończyć. Południowokoreański gigant ma bowiem także odpowiadać za dostarczanie wyświetlaczy OLED.

Co już wiemy o możliwej specyfikacji Switch 2?

Mówi się, że konsoli w wersji z OLED-em nie zobaczymy niestety w tym roku. W pierwszej kolejności do sprzedaży trafić ma wariant z ekranem LCD, który zapewne będzie tańszy.

W sieci nie brakuje nieoficjalnych szczegółów o specyfikacji Switch 2. Do tej pory wynika z nich między innymi właśnie wspomniane wykorzystanie chipu NVIDII. Urządzenie podobno będzie miało też co najmniej 7-calowy wyświetlacz, którego odświeżanie wynosi 120 Hz.

Switch 2 ma również posiadać 8 GB pamięci RAM i 64 GB przestrzeni na dane, choć to prawdopodobnie tylko jedna z planowanych konfiguracji. Nintendo może szykować więcej wariantów, w tym jeden z 12 GB pamięci RAM. Oczekuje się też, że Switch 2 będzie zapewniał możliwość korzystania z technologii DLSS. A jeśli chodzi o cenę to spodziewana kwota ma mieścić się w przedziale od 399 do 499 dolarów amerykańskich.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch 2 jeszcze w tym roku? Jest też wzmianka o wersji OLED

 0