Nintendo Switch 2 może zostać zaprezentowany niebawem. Ujawniono datę

Nintendo Switch 2 może zostać zaprezentowany niebawem. Ujawniono datę

Nintendo nieuchronnie zbliża się do zapowiedzi Switch 2, o którym wiemy coraz więcej. Konsola może zostać zaprezentowana już wkrótce, a idealnym momentem będzie wydarzenie mające miejsce w połowie marca.

To że Nintendo Switch 2 zadebiutuje w 2024 roku wydaje się niemal przesądzone. Zdaniem leakera Johny'ego Linnemana Nintendo Switch 2 swą premierę będzie miał w dniach 18-22 marca. Właśnie wtedy odbędzie się kolejna edycja Game Developers Conference. Jeżeli jest to prawda to do pokazania konsoli pozostał około miesiąc. Warto wspomnieć, iż o wydaniu sprzętu w bieżącym roku spekulowano od dawna, choć niektórzy uważali, że debiut nastąpi w 2025 r.

Nintendo Switch 2 może zostać zaprezentowany w dniach 18-22 marca 2024 roku podczas wydarzenia Game Developers Conference.

Jeśli chodzi o specyfikację konsoli, to przez pewien okres uważano, że Switch 2 wydajnościowo będzie na poziomie PlayStation 4, co jest rozczarowujące, bo mamy do czynienia z ponad 10-letnią konsolą Sony, która została wyparta przez będące w połowie generacji PS5. Nintendo w ostatnich latach nie brało udziału w technologicznym wyścigu na jakość graficzną gier czy liczbę klatek na sekundę, czego dobrym przykładem jest Nintendo Switch.

Nate the Hate i John Linneman omówili, ile pamięci RAM powinno otrzymać urządzenie. Podczas gdy 10 GB jest uważane za akceptowalne minimum, John Linneman uważa, że zastosowanie 16 GB jest możliwe, szczególnie biorąc pod uwagę specyfikację Steam Deck. Posiadanie tak dużej ilości pamięci ułatwiłoby systemowi uruchamianie gier obecnej generacji, nawet przy oczekiwanych ograniczeniach wizualnych.

Nate the Hate wspomniał także o plotkach dotyczących Nintendo Direct, które mają się odbyć w przyszłym tygodniu, sugerując, że może to być Partner Direct skupiający się na grach od zewnętrznych deweloperów, a nie studiów powiązanych bezpośrednio z Nintendo.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch 2 może zostać zaprezentowany niebawem. Ujawniono datę

 0