Nintendo Switch 2 opóźniony. Konsola nie zadebiutuje w 2024 r.

Nintendo Switch 2 opóźniony. Konsola nie zadebiutuje w 2024 r.

Media zaczęły informować o przełożeniu premiery Nintendo Switch 2 na 2025 rok. Jest to nadal nieoficjalna, ale niemal pewna informacja potwierdzana przez kolejne źródła. Przypomnijmy, że następca popularnej konsoli japońskiego producenta miał pojawić się w 2024 r.

Nawet ostatnio mówiono, że Nintendo Switch 2 będzie zaprezentowany w marcu, a sama konsola trafi do sklepów w bieżącym roku. Jednak teraz coraz więcej branżowych mediów bazując na różnych źródłach zaczęło głosić tezę jakoby debiut Nintendo Switch 2 został opóźniony do 2025 roku. Serwis Eurogamer potwierdził tę wiadomość i doprecyzował, że Nintendo zamierza wydać swoje urządzenie w pierwszym kwartale przyszłego roku. Tak twierdzi brazylijski dziennikarz Pedro Henrique Lutti Lippe, który w nowym filmie OX do Controle twierdzi, że otrzymał taką informację z pięciu różnych źródeł.

Premiera Nintendo Switch 2 miała zostać przełożona na pierwszy kwartał 2025 roku.

Nintendo Switch

Dodatkowo zewnętrzne firmy produkujące gry zostały niedawno poinformowane o wewnętrznym opóźnieniu w harmonogramie premiery nowej generacji Nintendo, od końca 2024 r. do początku następnego roku. Oczywiście niektórzy deweloperzy już pracują nad grami na Nintendo Switch 2 i priorytet stanowią tu tytuły startowe.

Jako potencjalną przyczynę przełożenia premiery Switch 2 podaje się konieczność dopracowania oprogramowania konsoli. Istnieje scenariusz, iż nowa generacja Switcha będzie zaprezentowana w 2024 r. ale kupimy ją dopiero w kolejnym roku.

Samo Nintendo niezbyt kwapi się, by mówić o nowej konsoli. Podczas ostatniego spotkania dotyczącego sprawozdania finansowego firmy, które odbyło się na początku tego miesiąca, prezes Nintendo Shuntaro Furukawa ponownie odmówił komentarza na temat planów dotyczących wydania konsoli nowej generacji.

Zamiast tego dyrektor nalegał, aby obecna wersja Nintendo Switch była „główną działalnością” Nintendo w 2024 r. Plan firmy na kolejny rok podatkowy zostanie przedstawiony na następnej konferencji dotyczącej zysków w maju.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch 2 opóźniony. Konsola nie zadebiutuje w 2024 r.

 0