Nintendo Switch 2 - ujawniono informacje o ekranie i chipsecie konsoli

Nintendo Switch 2 - ujawniono informacje o ekranie i chipsecie konsoli

Nintendo Switch 2 może zadebiutować w 2024 lub 2025 roku. W kwestii premiery jak i specyfikacji konsoli musimy bazować na plotkach. Teraz poznaliśmy kolejne szczegóły o następcy Switcha.

Nintendo Switch ma blisko 7 lat na karku (konsola zadebiutowała w marcu 2017 roku) i nieoczekiwanie odniosła sukces nie tylko w Azji, ale również Europie czy USA. Urządzenie wydajnościowo odstaje od PlayStation 5 czy Xboxa Series X/S, aczkolwiek Nintendo nigdy nie chciało brać udziału w wyścigu na lepsze podzespoły tylko kroczy własną drogą, co przynosi jej sukces. Chociaż gry odstają wizualnie od odpowiedników na lepszy sprzęt to nadal są grywalne, do tego dochodzą propozycje na wyłączność np. seria Mario czy Zelda. Czas biegnie jednak nieubłaganie i zdaje się, iż nawet samo Nintendo widzi konieczność wypuszczenia następcy Switcha. Co już o nim wiemy?

Nintendo Switch 2 ma dostać ekran z odświeżaniem 120 Hz i chipset NVIDIA T239.

Nintendo Switch 2 powinien zostać wyposażony w wyświetlacz o częstotliwości odświeżania 120 Hz, co będzie zauważalnie lepsze niż 60 Hz. Może będzie to OLED, choć spekulowano o wersji LCD w modelu startowym i taka szansa również istnieje. Ekran będzie miał minimum 7-cali, tak jak obecne urządzenie.

Wspomniano, że sprzęt będzie wyposażony w chip NVIDIA T239, 8 GB RAM, 64 GB przestrzeni dyskowej i baterię o znacznie wydłużonej żywotności. Ciężko oczekiwać, by Switch 2 przebił osiągami PS5 czy Xbox Series X/S, lecz będzie lepiej niż w przypadku pierwszej generacji.

Zgodnie z oczekiwaniami rynku producent konsoli ma wypuścić na rynek nowego Switcha w tym roku w 2024 roku. Jednak ze względu na ograniczenia, takie jak globalna inflacja, nowy produkt będzie sprzedawany w cenie o 100 dolarów wyższej niż Nintendo Switch, co podniesie jego cenę do 400 dolarów amerykańskich.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch 2 - ujawniono informacje o ekranie i chipsecie konsoli

 0