Nintendo Switch 2 z konkretnymi zmianami? Konsola ma rywalizować ze Steam Deck

Nintendo Switch 2 z konkretnymi zmianami? Konsola ma rywalizować ze Steam Deck

Nintendo Switch 2 jest obiektem licznych spekulacji, które jednak nie zwiastują rewolucji względem poprzedniej generacji i radykalnej zmiany podejścia Nintendo do oferowania zaawansowanych technologicznie urządzeń do gier. Nowa informacja daje jednak nadzieję na konkretną nowość.

Według krążących po internecie plotek Nintendo Switch 2 zaprojektowano tak, by po umieszczeniu go w docku gracz mógł skorzystać z dodatkowej mocy. Moore's Law is Dead wskazuje na patent niewykorzystany w Switchu i dwóch trybach - wersja handheld konsoli zapewni lepszą żywotność baterii od swego poprzednika (5 W energii przy chłodzeniu bez wentylatora). Natomiast druga w docku uwolni większą moc od 15 do 30 W z aktywnym chłodzeniem wentylatorem.

Nintendo Switch 2 ma zapewnić pełne wsparcie dla wszystkich gier działających na Steam Deck.

Jednocześnie pojawia się kolejna może nawet ciekawsza kwestia, otóż Nintendo Switch 2 podobno zagwarantuje pełne wsparcie dla wszystkich gier działających na Steam Decku.

Będą jednak pewne różnice, ponieważ urządzenie japońskiego giganta nie jest tak wydajne jak urządzenie Valve i tak przykładowo gra działająca w 90 fps na Steam Deck będzie prawdopodobnie działać w około 60 klatkach na sekundę na Switchu 2, podczas gdy produkcja z 60 klatkami na Steam Deck będzie prawdopodobnie działać w 40, 45 FPS na konsoli Nintendo, przy aktywnym VRR.

Dzięki procesorowi graficznemu konsoli i obsłudze NVIDIA DLSS, sprzęt Nintendo prawdopodobnie uruchomi gry w wyższej rozdzielczości. Oczywiście niektórzy mogą być rozczarowani tym, iż Switch 2 wydajnościowo nie dorówna Deckowi, ale z drugiej strony otrzymamy zauważalny skok wydajność w porównaniu do pierwszej generacji sprzętu Nintendo.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch 2 z konkretnymi zmianami? Konsola ma rywalizować ze Steam Deck

 0