Nintendo Switch bije rekordy sprzedaży

Nintendo Switch bije rekordy sprzedaży

Nintendo Switch to jedna z najbardziej rozpoznawanych konsol na świecie, a jej producent notuje rekordy sprzedaży i prognozuje, że uda mu się dostarczyć na rynek 14 mln sztuk urządzenia w pierwszym roku jego "życia". 

Według danych przekazanych przez producenta, od początku lipca do końca września sprzedano około 8 milionów urządzeń Nintendo Switch. To bardzo dobry wynik, zwłaszcza że obserwowana sprzedaż miała miejsce w porze letniej, która dla producentów tego typu urządzeń bywa mało pomyślna. Nintendo prognozuje, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy zainteresowanie konsolą Switch nie zmaleje i uda mu się sprzedać nawet 14 milionów urządzeń. Jeśli przypuszczenia te się spełnią, to Switch w ciągu roku zanotuje lepszy wynik sprzedażowy niż jego poprzednik, czyli Wii U, w ciągu 5 lat obecności na rynku (13,5 miliona sztuk).

Nintendo Switch to ogromny sukces japońskiego koncernu, bo konsola ma szansę w ciągu roku rozejść się w nakładzie 14 milionów egzemplarzy

Konsola bez gier byłaby niczym, prawda? No właśnie, dlatego szacuje się, że za sukcesem Switcha stoją między innymi takie tytuły, jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild czy Splatoon 2. Szczególne zasługi przypisuje się też wydanej w ostatnim tygodniu grze Super Mario Odyssey, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem i zdaniem Nintendo w ciągu trzech dni od premiery sprzedała się w ilości ponad 2 milionów sztuk. A że obecna cena Nintendo Switch w Polsce wynosi około 1500 złotych, to warto się na nią skusić, jeśli jesteście fanami twórczości japońskiego koncernu. Tym bardziej, że zbliżamy się do gorączki bożonarodzeniowych zakupów, a konsola zawsze jest dobrym prezentem, zarówno dla tych starszych, jak i młodszych fanów elektronicznej rozrywki.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch bije rekordy sprzedaży

 0