Nintendo Switch notuje dobrą sprzedaż. Producent ujawnia wyniki finansowe

Nintendo Switch notuje dobrą sprzedaż. Producent ujawnia wyniki finansowe

Nintendo Switch to konsola, która jest na rynku od 2017 roku i nadal sprzedaje się bardzo dobrze. Chociaż widać, że urządzenie zwalnia, a gracze czekają już na jego następcę.

Jak wygląda sprzedaż Nintendo Switch? Mamy nowe wyniki konsoli

Jak wynika z danych finansowych Nintendo, do 30 września sprzedano 132,46 milionów egzemplarzy konsol Switch, co daje wzrost o 2,93 mln względem poprzedniego kwartału, kiedy to sprzedaż wyniosła 129,53 mln. Jest to jednak nieco gorszy rezultat niż w analogicznym okresie 2022 roku. Sprzedaż oprogramowania przekroczyła 1,1 miliarda sztuk. Ogólnie rzecz biorąc, platforma w dalszym ciągu radzi sobie dobrze, nawet pomimo krążących plotek o następcy Nintendo Switch.

Według nowych danych od 2017 roku sprzedano 132,46 milionów konsol Nintendo Switch.

Z drugiej strony widać pewne spowolnienie sprzedaży konsoli obecnej generacji i pewnie wynika to z faktu, że większość osób posiada sprzęt w swojej kolekcji. Ludzie czekają też na Nintendo Switch 2, o którym coraz częściej się spekuluje. Krążą pogłoski, że jego premiera planowana jest na 24 września 2024 r.

Podobno dostępne będą dwie wersje konsoli – edycja standardowa za 449 dolarów i model cyfrowy za 399 dolarów – i najwyraźniej obsługiwane będą takie funkcje, jak NVIDIA DLSS 3.5 z Ray Reconstruction.

Nintendo ogłasza dobry kwartał pod względem finansowym

Nintendo ogłosiło, że miniony kwartał był bardzo udany dla przedsiębiorstwa. Przychody firmy wyniosły 334,9 miliarda jenów japońskich (2,2 miliarda dolarów), przewyższając oczekiwaną kwotę 317,3 miliarda jenów. Tymczasem zysk netto wyniósł 90,3 miliarda jenów (599,5 miliona dolarów), wobec oczekiwanych 75,7 miliarda jenów.

W ciągu sześciu miesięcy od kwietnia do września Nintendo odnotowało wzrost przychodów o 21,2% rok do roku, do 796,2 miliarda jenów, podczas gdy zysk netto wzrósł o 17,7% do 271,2 miliarda jenów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch notuje dobrą sprzedaż. Producent ujawnia wyniki finansowe

 0