Nintendo Switch otrzyma kalkulator... za 36 złotych

Nintendo Switch otrzyma kalkulator... za 36 złotych

Kalkulator. Kiedyś osobne urządzenie, będące elementem uczniowskich i studenckich niezbędników. Obecnie aplikacja dostępna bezpłatnie chyba na wszystkich smartfonach, zarówno tych z systemem Android, jak i tych z iOS-em. Każdy ma ją w swojej kieszeni. Jednak okazuje się, że na tym powszechnym jak tlen w ziemskiej atmosferze programie można jeszcze próbować zarobić. Tak jak Nintendo, które jutro doda do sklepu Nintendo eShop aplikację Kalkulator na konsolę Nintendo Switch. W Polsce zapłacimy za nią 36 złotych. A to i tak atrakcyjna cena. W wielu krajach (np. w Niemczech czy Wielkiej Brytanii) przekroczy 40 złotych. Aplikacja będzie raczej drobna - jej waga to raptem 53 megabajty.

Już jutro premiera Kalkulatora na Nintendo Switcha. W polskiej odsłonie sklepu Nintendo eShop zapłacimy za niego 36 złotych. Aplikacja pozwoli na dodawanie, odejmowanie, mnożenie czy dzielenie i będzie posiadać funkcje naukowe.

Nintendo zapowiada, że Kalkulator na Nintendo Switcha będzie pozwalał na wykonywanie takich operacji matematycznych, jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie czy dzielenie. W aplikacji pojawią się też funkcje naukowe. Autorzy zachęcają do zakupu, pisząc także o atrakcyjnym, współczesnym i praktycznym designie. Niestety, Kalkulator nie zaoferuje opcji zapisu naszych działań w chmurze, więc jeśli będziemy je chcieli zachować, zrobimy to tylko w pamięci wewnętrznej konsolki. Za aplikację odpowiada studio Sabec, które do tej pory stworzyło na platformę Nintendo m.in. Szachy, Painta, Golfa, Rzutki czy Night Vision, symulację noktowizji.

Nintendo najwyraźniej próbuje monetyzować sukces Switcha tak, jak to tylko możliwe. Konsolka po czterech latach od premiery wciąż robi furorę. Kilka dni temu pisaliśmy, że odkąd trafiła na sklepowe półki, sprzedała się w nakładzie 84,59 mln egzemplarzy, wyprzedzając tym samym poprzednie platformy japońskiego producenta - Nintendo 3DS (75,94 mln) oraz Game Boy Advance (81,51 mln). W ubiegłym roku sprzedano 28,80 mln sztuk. Najpopularniejsze gry na Switcha to Animal Crossing: New Horizons (20,85 mln sprzedanych egzemplarzy), Mario Kart 8 Deluxe (10,62 mln) oraz Super Mario 3D All-Stars (9,01 mln).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch otrzyma kalkulator... za 36 złotych

 0