Nintendo Switch Pro może otrzymać wydajny SoC od NVIDII

Nintendo Switch Pro może otrzymać wydajny SoC od NVIDII

O Nintendo Switch Pro słyszymy coraz więcej i choć producent nabrał wody w usta, a nawet wcześniej uparcie zaprzeczał nadciągającej premierze, chyba nikt nie ma wątpliwości, że ulepszona wersja przenośnej konsolki zbliża się wielkimi krokami. W sieci wskazano teraz konkretny model SoC, które rzekomo pojawi się w Nintendo Switch Pro, ujawniając dodatkowe szczegóły dotyczące niezapowiedzianej konsoli. Kopite7kimi, który nieustannie dostarcza najwyższej jakości przecieków, opublikował na Twitterze zdjęcie układu NVIDIA Tegra Orin, którego numer modelu to T234. Według informatora, Nintendo Switch Pro będzie wyposażony w układ T239, który jest niestandardową wersją układu Orin.

Konsola Nintendo Switch Pro może otrzymać zmodyfikowaną wersję układu SoC NVIDIA Tegra Orin, która jest znacznie wydajniejsza niż SoC z aktualnej wersji konsoli.

Układ NVIDIA Tegra Orin jest znacznie potężniejszy niż SoC znajdujący się na pokładzie obecnego Nintendo Switch. Chip Orin oparty jest na architekturze Ampere i zawiera układ graficzny dysponujący 2048 rdzeniami CUDA oraz procesor z 12 rdzeniami ARM Cortex-A78AE. Ponieważ konsola najwyraźniej będzie używać niestandardowej wersji układu Tegra Orin, specyfikacja zapewne jeszcze ulegnie w jakimś stopniu zmianie. Niedawno słyszeliśmy, że układ graficzny w Nintendo Switch Pro będzie taktowany zegarem niemal 1 GHz podczas dokowania w stacji i 768 MHz w trybie przenośnym. Konsola ma również otrzymać wsparcie technologii NVIDIA DLSS, jednak pojawiają się doniesienia, że nie będzie to dostępne od premiery.

W internecie można natrafić na mnóstwo niepotwierdzonych informacji, mówiących m.in. o tym, że ulepszona konsola otrzyma 7-calowy ekran OLED, zapewniający dużo lepsze kolory i głębszą czerń niż ten dotychczasowy, 6,2-calowy, a także podwyższoną rozdzielczość obrazu - do 1080p w wersji przenośnej oraz aż do 4K po umieszczeniu w stacji. Najwyższa rozdzielczość może być jednak dostępna dopiero po skorzystaniu z DLSS. Rozmiary samej konsoli mają pozostać niezmienione, za to stacja dokująca prawdopodobnie zostanie nieco pogrubiona i otrzyma dwa wejścia USB 3.0.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch Pro może otrzymać wydajny SoC od NVIDII

 0