Nintendo Switch Pro z obslugą 4K ma się pojawić na początku przyszłego roku

Nintendo Switch Pro z obslugą 4K ma się pojawić na początku przyszłego roku

Po raz kolejny pojawiają się pogłoski o potężniejszej wersji Nintendo Switch z obsługą 4K. Tym razem w kilku raportach z różnych źródeł stwierdzono, że prace nad konsolą wreszcie idą naprzód i możemy spodziewać się jej pojawienia już w przyszłym roku. Chociaż moc i grafika nie są głównymi punktami marketingowymi Nintendo Switch, krążą pogłoski, że Nintendo chce wydać ulepszoną wersję swojej maszyny hybrydowej, która nie będzie wyglądać jak relikt z przeszłości w porównaniu z PS5 i Xbox Series X. Bloomberg informuje, że zaktualizowany sprzęt konsoli nie ma jeszcze sfinalizowanej specyfikacji, ale ma oferować zwiększoną moc obliczeniową i obsługę grafiki w rozdzielczości 4K. Raport stwierdza, że wprowadzenie nowego sprzętu będzie połączone z premierą wielu nowych własnych gier, co ma wyjaśnić posuchę w tegorocznych premierach w 2020 roku.

W ciągu dwóch dni pojawiło kilka niezależnych doniesień, mówiących, że konsola Nintendo Switch Pro z obsługą 4K może pojawić się na początku 2021 roku.

Wczoraj gazeta Economic Daily News z Tajpej jako pierwsza ogłosiła, że nowy model Nintendo Switch zostanie wydany w 2021 roku. Według publikacji, nowy model Switcha będzie miał ulepszoną "interaktywność" i lepszą jakość wyświetlania. Raport cytuje różnych producentów sprzętu odpowiedzialnych za pamięć Flash Switcha, kontrolery Joy-Con i nie tylko. W ciągu ostatniego roku widzieliśmy kilka doniesień, że Nintendo planuje trzeci model Switcha, oprócz flagowej konsoli i Switch Lite.  Powołując się na źródła z powiązanego łańcucha dostaw, tajwańska witryna DigiTimes poinformowała w styczniu, że nowy sprzęt Switch wejdzie do masowej produkcji w pierwszym kwartale tego roku i zostanie wprowadzony wkrótce potem. The Wall Street Journal twierdził już w 2019 roku, że Nintendo planowało potężniejszą wersję sprzętu Nintendo Switch, z "ulepszonymi funkcjami skierowanymi do zapalonych graczy". Natomiast w kwietniu aktualizacja oprogramowania układowego Nintendo Switch podobno zawierała odniesienia do nowego, niezapowiedzianego modelu sprzętu.

Wszelkie istniejące plany sprzętowe prawdopodobnie zostały znacząco zakłócone przez pandemię COVID-19. Nintendo wznowiło sprzedaż konsol Switch w Japonii w kwietniu po krótkiej przerwie, po gwałtownym wzroście popytu na sprzęt, który utrzymywał się przez całe lato. W ciągu trzech miesięcy zakończonych 30 czerwca Nintendo Switch sprzedało się w 5,5 mln sztuk w tym kwartale, co oznacza wzrost sprzedaży rok do roku o ponad 160%. Analitycy sugerują, że Nintendo Switch może mieć dłuższy, niż oczekiwano cykl życia, podczas którego przekroczy łączną sprzedaż Wii wynoszącą 102,63 miliona sztuk. Switch został wprowadzony na rynek w marcu 2017 roku i  na dzień 30 czerwca 2020 roku sprzedano około 61 milionów sztuk.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch Pro z obslugą 4K ma się pojawić na początku przyszłego roku

 0