Nintendo Switch z grafiką w 1440p i 1080p?

Nintendo Switch z grafiką w 1440p i 1080p?

W ostatnim czasie napływało z internetu sporo doniesień na temat najnowszej konsoli Nintendo. Żadne z nich nie było jeszcze oficjalnie potwierdzone - na definitywne informacje bezpośrednio od producenta trzeba zaczekać do 13 stycznia 2017. Tymczasem dziennikarz Wall Street Journal wszedł w posiadanie informacji, które przedstawiają Switch w bardziej optymistycznym niż ostatnio świetle.

Eurogamer informował o procesorze, którego taktowanie będzie niższe niż maksymalny potencjał układu Tegra, a z kolei wydajność GPU będzie znacznie obniżona w trybie przenośnym.  Z informacji przedstawionych przez brytyjski portal, wynikało, że Switch będzie obsługiwać rozdzielczość 720p.

Tymczasem Takashi Mochizuki z Wall Street Journal, powołując się na analityka Ace Research Institute, donosi, że konsola Nintendo będzie obsługiwać 1440p (WQHD) w trybie stacjonarnym oraz 1080p po odłączeniu od stacji dokującej.

Ponadto, z tego samego raportu wynika, że Nintendo Switch wykorzysta złącze typu Displayport zamiast USB typu C. Co więcej, magistrala pamięci będzie mieć przepustowość na poziomie 5 Gbps (dla porównania Nintendo 3DS miał przepustowość 128 Mbps).

Informacje te należy traktować jako nieoficjalne doniesienia i na ich weryfikację należy poczekać do 13 stycznia przyszłego roku, kiedy to Nintendo organizuje specjalne wydarzenie poświęcone Nintendo Switch.

Premiera nadchodzącej konsoli japońskiego giganta odbędzie się jednocześnie w marcu 2017 we wszystkich regionach.

 

 

 

 

 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch z grafiką w 1440p i 1080p?

 0