Nintendo Switch ze świetną sprzedażą. Ujawniono nowe dane

Nintendo Switch ze świetną sprzedażą. Ujawniono nowe dane

Nintendo Switch to konsola, która, mimo iż wydajnościowo odstaje od PlayStation 5 i Xbox Series X/S zdołała odnieść spektakularny sukces. Dowodzą tego najnowsze wyniki sprzedaży popularnej konsoli.

Konsola, która może być handheldem a za chwilę stacjonarnym urządzeniem, którego podłączymy do monitora? Taki pomysł lata temu był zaskakujący i nie każdego zdołał przekonać, aczkolwiek Nintendo zaryzykowało i zaprezentowało Switcha, który od premiery w 2017 roku odniósł ogromny sukces, na co wskazują dane sprzedaży. W ostatnich trzech miesiącach 2023 roku, do 31 grudnia sprzedano łącznie 139,36 mln sztuk Nintendo Switcha i konsoli niewiele brakuje do tego, by pobić wynik Nintendo DS. Ten drugi zaliczył sprzedaż na poziomie 154 mln egzemplarzy, więc różnica wynosi 15 mln.

Sprzedaż Nintendo Switch wynosi łącznie 139,36 mln sztuk. Mimo wszystko w trzecim kwartale 2023 roku producent konsoli odnotował spadek liczby sprzedanych urządzeń.

Nintendo Switch ze świetną sprzedażą. Ujawniono nowe dane

To nie wszystko, bowiem Nintendo Switch może zrównać się, a także pobić kultowe PlayStation 2, którego sprzedaż wyniosła 155 milionów sztuk. Nintendo dokonałoby czegoś, czego nie zdołało zrobić Sony za pomocą PS3, PS4 i na razie PlayStation 5.

W czwartym kwartale 2023 r. Nintendo wygenerowało zysk operacyjny w wysokości 184 miliardów jenów, co jest porównywalne z analogicznym okresem 2022 roku, ale zarazem lepszym wynikiem od szacunku wielu analityków. Z drugiej strony w trzecim kwartale zeszłego roku sprzedaż Nintendo Switch spadła o 7,8% rok do roku i wyniosła 13,74 mln sztuk. Najwięcej egzemplarzy rozeszło się w Ameryce Północnej (35,29%), a następnie w Japonii (27,21%) oraz w Europie (25,9%).

Jeżeli chodzi o gry to najczęściej kupowaną produkcją jest Mario Kart 8 Deluxe – 60,58 m (+3,57 m), na drugim miejscu znalazł się Animal Crossing: Nowe Horyzonty – 44,79 m (+1,41 m), zaś podium zamyka Super Smash Bros. Ultimate – 33,67 m (+1,23 m).

Nintendo Switch ze świetną sprzedażą. Ujawniono nowe dane

Warto wspomnieć, że Nintendo pracuje nad Switch 2, który podobno na start nie zaoferuje wyświetlacza OLED tylko LCD. Konsola powinna trafić do sprzedaży w 2024 lub 2025 roku. Sam producent nie zrezygnuje wówczas z pierwszej generacji sprzętu i zamierza wspierać go oraz zapewniać mu premierowe gry przez cały bieżący rok i w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch ze świetną sprzedażą. Ujawniono nowe dane

 0