Nintendo Swtich Lite oficjalnie. Znamy datę premiery i cenę konsoli

Nintendo Swtich Lite oficjalnie. Znamy datę premiery i cenę konsoli

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami do sprzedaży trafi nowa wersja Nintendo Switch. Japońskie przedsiębiorstwo zapowiedziało dzisiaj model o nazwie Nintendo Lite, który w przeciwieństwie do swojego starszego brata charakteryzuje się nie tylko mniejszymi gabarytami, ale również kilkoma innymi istotnymi zmianami. Producent zdecydował, że urządzenie ma być wykorzystywane jako klasyczny handheld posiadający wszystkie niezbędne elementy w jednym miejscu, co oznacza, iż nie da się go podłączyć do telewizora jak typową konsolę i jest to najpoważniejsza nowość wprowadzona przez Nintendo. Ponadto Switch Lite nie dysponuje odłączanymi Joy Conami, które były znakiem charakterystycznym podstawowego modelu, a także opcji HD rumble.

Nintendo Switch Lite to nie tylko mniejsza i tańsza konsola, ale także pozbawiona kilku funkcji dostępnych w podstawowym modelu.

Handheld wyposażono w mniejszy 5,5-calowy wyświetlacz , z kolei konsola działa na baterii gwarantującej dłuższą żywotność (mówi się o aktywności wynoszącej od trzech do siedmiu godzin podczas grania). Nintendo Switch Lite uruchomi wszystkie tytuły wspierające tryb przenośny, co zostanie oznaczone na pudełkach z grami. Urządzenie trafi do sklepów 20 września bieżącego roku w trzech wersjach kolorystycznych — żółtym, szarym oraz turkusowym. Został on wyceniony na 199 dolarów i niestety nie znamy szczegółów odnośnie wartości Lite ani jego debiutu na terenie Europy. Warto podkreślić, że to nie jedyne kolejne wydanie Switch, nad jakim ma pracować Nintendo.

Drugą może być znacznie bardziej zaawansowany od dotychczasowych wydań model Switch XL zaś japońska firma podążyłaby Microsoftu, który zdecydował się wydać Xbox One X. Chodzi więc o zwiększenie mocy obliczeniowej dostępnego sprzętu niż wypuszczanie jego pełnoprawnego następcy. Są to jednak jedynie spekulacje, a Switch XL, jeżeli rzeczywiście istnienie to ma nie stanowić dla Nintendo największego priorytetu, co oznacza, że raczej nie usłyszymy o nim w najbliższych miesiącach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Swtich Lite oficjalnie. Znamy datę premiery i cenę konsoli

 0