Nintendo ujawnia nową wersję konsoli Switch. Znamy zmiany, cenę i datę premiery

Nintendo ujawnia nową wersję konsoli Switch. Znamy zmiany, cenę i datę premiery

Nintendo wreszcie oficjalnie zapowiedziało nowy model konsoli Switch. Będzie to odświeżona wersja popularnej hybrydowej domowej konsoli, która do sprzedaży na całym świecie trafi 8 października. Niestety, wbrew wszystkim dotychczasowym zapowiedziom i przeciekom informacji, nie jest to Switch Pro, co oznacza, że ​​specyfikacje sprzętowe są praktycznie takie same, jak w obecnym modelu. Pozostaje ten sam SoC, ten sam wygląd i możliwości, co oznacza brak sugerowanego wcześniej skalowania do 4K, podobnie jak nie uświadczymy obsługi NVIDIA DLSS. Co zatem wprowadzi Nintendo w nowej wersji Switch'a?

Nowy Switch to niestety wciąż nie jest wyczekiwany przez wielu wariant Pro. Odświeżona konsola otrzyma jednak znaczne usprawnienienia - ekran OLED i podwojoną ilość pamięci.

Główne i właściwie jedyne istotne zmiany to nowy 7-calowy wyświetlacz OLED oraz podwojona pojemność pamięci wewnętrznej. "Nowy model Nintendo Switch OLED to świetna opcja dla graczy, którzy chcą doświadczyć nowego, żywego ekranu podczas grania w trybie przenośnym i stacjonarnym. Wraz z dodaniem tego nowego modelu do rodziny Nintendo Switch, ludzie mają dodatkowy wybór systemu, który najlepiej pasuje do pożądanego wrażenia z gry – niezależnie od tego, czy jest to model Nintendo Switch OLED, Nintendo Switch, czy Nintendo Switch Lite" - powiedział Doug Bowser, prezes amerykańskiego oddziału Nintendo.

Dodanie ekranu OLED do obecnej konsoli potwierdza ostatnie przecieki od producenta tychże paneli. Jednocześnie potwierdzają się doniesienia, że Switch Pro, który rzekomo miał być następnym modelem z serii, nie pojawi się już w tym roku i teraz wiemy co jest tego powodem. Nintendo jeszcze nie przenosi Switcha na emeryturę. Nowy system wyposażony jest w żywy 7-calowy ekran OLED, szeroką, regulowaną podstawkę, stację dokującą z przewodowym portem LAN, 64 GB pamięci wewnętrznej oraz jak zapowiada producent, ulepszony dźwięk. Sugerowana cena producenta wynosi 349,99 USD.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo ujawnia nową wersję konsoli Switch. Znamy zmiany, cenę i datę premiery

 0