Nintendo wprowadzi do sprzedaży Switch Lite i Switch Pro?

Nintendo wprowadzi do sprzedaży Switch Lite i Switch Pro?

Gdy konsola Nintendo Switch debiutowała na rynku raczej mało kto wróżył jej większy sukces na rynku, a jednak. Według różnych statystyk urządzenie sprzedaje się bardzo dobrze, z kolei prognozy na obecny rok zakładają więcej sprzedanych egzemplarzy od PlayStation 4. Oczywiście czy tak się rzeczywiście stanie przekonamy się dopiero po publikacji oficjalnych raportów finansowych. W związku ze sporym zainteresowaniem, jakim cieszy się Switch od pewnego czasu w sieci krążą plotki o wypuszczeniu do sklepów ulepszonej wersji tego sprzętu. O ile premiera wspomnianej konsoli w 2019 roku raczej dla wielu nie stanowi większego zaskoczenia to z pewnością zaskakujący jest fakt pojawienia się nie jednego, tylko dwóch nowych wydań Switch. Dr. Serkan Toto w wywiadzie dla GamesIndustry wyraził nadzieję wprowadzenia tańszego wariantu urządzenia.

Nintendo planuje wprowadzić dwie ulepszone wersje konsoli Switch w 2019 roku.

"Podczas gdy istnienie Switch Pro było już wymieniane przez media to myślę, że Nintendo zaoferuje także Switch Lite lub ostatecznie po prostu utrzyma dotychczasową cenę konsoli” - stwierdził w rozmowie Toto. Japończycy chcą stworzyć model Lite, ponieważ coraz mniejszą rolę w branży odgrywa niegdyś popularny 3DS. W tej sytuacji przytoczony model miałby zastąpić mniejszą konsolkę producenta, a Pro byłby po prostu ulepszonym wariantem Switch. Nintendo to nie pierwszy producent, który wprowadziłby nowsze konsole. Wcześniej na identyczny ruch zdecydował się Microsoft dodając do swojego katalogu Xbox One S i Xbox One X, a także Sony z PlayStation 4 Slim oraz PlayStation 4 Pro.

Pojawienie się Switch Pro oraz ewentualnie Switch Lite z pewnością poprawiłoby statystyki Nintendo, które według prognoz w obecnym roku powinno sprzedać 17,3 mln osób sztuk konsoli, natomiast Sony niewiele mniej, bo 17,1 milionów. Kwestią, nad którą japońska firma powinna mocno się pochylić to katalog gier. Chociaż do tytułów pokroju Zeldy, Pokemonów czy Mario nie można się zanadto przyczepić, to niestety jest ich za mało i raczej przemawiają tylko do konkretnej grupy fanów. Ponadto z racji specyfikacji technicznej mocniejsze produkcje działają na ograniczonych możliwościach czego idealnym przykładem jest seria FIFA. Pojawienie się wersji Pro mogłoby poprawić tę sytuację.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo wprowadzi do sprzedaży Switch Lite i Switch Pro?

 0