Nintendo wypowiada się w sprawie problemów kontrolerów Joy-Con

Nintendo wypowiada się w sprawie problemów kontrolerów Joy-Con

Wczoraj miała miejsce światowa premiera konsoli Nintendo Switch. Gracze i recenzenci są zachwyceni najnowszą Zeldą, jednak konsola nie uchroniła się od problemów. O niektórych z nich część prasy donosiła już wcześniej.

Sprawa tyczy się problemów z synchronizacją kontrolerów Joy-Con, które bardzo często po prostu rozłączają się - szczególnie lewy pad. Osoby o dużych dłoniach są szczególnie narażone na uniedogodnienia, gdyż mogą blokować sygnał. Po sporej liczbie doniesień na temat usterki urządzeń wskazujących, Nintendo postanowiło stworzyć specjalną sekcję na swojej stronie z obsługą techniczną, gdzie udziela wskazówek, jak ograniczyć potencjalne źródła interferencji. Japońska korporacja sądzi, że na odbiór mogą negatywnie wpłynąć telefony komórkowe, laptopy, tablety, bezprzewodowe drukarki, headsety i głośniki, mikrofalówki, stacjonarne bezprzewodowe telefony oraz urządzenia oparte o interfejs USB 3.0 - dyski twarde, pendrive'y i adaptery LAN. Nintendo radzi trzymać wszystkie te akcesoria w odległości 0,9-1,2 m od konsoli. Jeśli usterka nadal będzie występować, japońska korporacja sugeruje wyłączenie tych urządzeń.

Nintendo Switch w trybie przenośnym, z podłączonymi kontrolerami Joy-Con

Dość przewrotne są porady giganta z Kyoto - zwłaszcza, że adaptery LAN są przewidziane jako akcesoria do konsoli, a smartfony mają służyć do komunikacji głosowej za pomocą dedykowanej aplikacji. Na tym jednak zalecenia się nie kończą - konsola zdaniem producenta nie powinna znajdować się za telewizorem, w pobliżu akwarium, być położona w lub pod strukturami z metalu, przyłożona do pęków kabli, ani w odległości 1,2 m od jakiegokolwiek urządzenia bezprzewodowego. Całkiem sporo tych restrykcji jak na sprzęt, który obiecywał ogromną swobodę. Najwygodniejsze miejsce do umieszczenia Switch w stacji dokującej jest właśnie za telewizorem, do którego urządzenie ma być podłączone. Z tak dużą ilością ograniczeń, trudno wyobrazić sobie komfortową rozgrywkę w domu, a zarazem normalne funkcjonowanie, bez konieczności odłączania lub przearanżowania kilku bądź kilkunastu sprzętów codziennego użytku. Problemy z kontrolerami Joy-Con pojawiają się w przypadku nacisku na konkretną część akcesorium - aby tego uniknąć należy trzymać Joy-Cona w dość nienaturalny sposób. Interesujące jest to, jak Nintendo dalej podejdzie do tematu usterek padów do Switch. Po raz kolejny okazuje się, że do premierowych partii jakiegokolwiek sprzętu, należy podchodzić z dystansem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo wypowiada się w sprawie problemów kontrolerów Joy-Con

 0