Nintendo zmuszone do drastycznych kroków by nadążyć za popytem na Switch

Nintendo zmuszone do drastycznych kroków by nadążyć za popytem na Switch

To, że Nintendo Switch sprzedaje się fenomenalnie nie jest żadną tajemnicą. Wyniki są - jak się jednak okazuje - na tyle zawrotne, że japońska korporacja ucieka się do karkołomnych działań aby nadążyć za popytem na ich najnowszą konsolę.

Japońska korporacja zakładała sprzedaż 2 milionów sztuk wraz z końcem marca. Okazało się, że na całym świecie rozeszło się niemal 3 miliony Switchów (2,74 mln dokładniej rzecz biorąc). W wielu krajach, według różnych raportów, wyprzedał się niemal cały asortyment. Eric Bright, dyrektor merchandisingu sieci GameStop, spodziewał się wielkiego zainteresowania, ale nie sądził, że całe partie produktu będą się w wyprzedawać w przeciągu kilku godzin. Bright zauważył także, że popyt wcale nie maleje, a jego firma spodziewa się, że taki stan rzeczy utrzyma się jeszcze przez długi czas. Aby zapewnić stały przypływ towaru, Nintendo postanowiło podjąć nadzwyczajne kroki i ponieść większe niż standardowo koszty, decydując się na wysyłkę sprzętu drogą lotniczą.

Mario Kart 8 Deluxe pobiło poprzedni rekord sprzedaży serii w dniu amerykańskiej premiery, należący do Mario Kart Wii - 433,900 kopii. 

Nie jest to standardowa praktyka, gdyż z reguły w takich sytuacjach dostawcy sprzętu korzystają z transportu morskiego. Przyznał się do tego przedstawiciel firmy w niedawnym wywiadzie dla Wall Street Journal. Analityk z instytutu Ace Research, Hideki Yasuda oszacował, że gigant z Kioto stracił na każdej dostarczonej w ten sposób konsoli 45 dolarów. Najwidoczniej Nintendo jednak postanowiło zaryzykować, rozumiejąc, że dobro konsumenta jest najważniejsze, zapewne wyciągając lekcję z NES Classic Mini. Co więcej, japońska korporacja raczej nie ma co liczyć na jakiekolwiek wytchnienie - Mario Kart 8 w wersji na Switcha już bije rekordy sprzedaży w USA i Wielkiej Brytanii. W tym pierwszym regionie, w dniu premiery rozeszło się 459,000 egzemplarzy gry. W tym drugim natomiast Nintendo zaliczyło swój pierwszy #1 na liście bestsellerów od 2011.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo zmuszone do drastycznych kroków by nadążyć za popytem na Switch

 0