Niskoprofilowy RTX 4060 z trzema wentylatorami. Wygląda trochę dziwnie

Niskoprofilowy RTX 4060 z trzema wentylatorami. Wygląda trochę dziwnie

Jak donosi portal VideoCardz, Gigabyte szykuje się do wprowadzenia na rynek RTX-a 4060 z niskoprofilowym chłodzeniem. Tym co jednak wyróżnia tę konstrukcję na tle innych jest bez wątpienia obecność trzech wentylatorów.

Niskoprofilowy RTX 4060 z trzema wentylatorami

Nie tak dawno wprowadzony GeForce RTX 4060, ze względu na swój niski pobór mocy, jest wręcz idealnym kandydatem do stworzenia niskoprofilowej karty graficznej. Na taki pomysł wpadł widocznie Gigabyte, który już niedługo może rozszerzyć swoją ofertę o RTX-a 4060 w odsłonie Low Profile. Zaletą tego typu konstrukcji jest przede wszystkim możliwość instalacji nawet w najciaśniejszych obudowach.

Można więc powiedzieć, że firma przygotowała RTX-a 4060 Low Profile na wypasie.

Gigabyte RTX 4060 Low Profile

Źródło: VideoCardz

 

Właśnie z uwagi na miejsce, niskoprofilowe karty są z reguły wyposażane w jeden lub góra dwa wentylatory. Gigabyte postanowił jednak pójść o krok dalej. Ich propozycja posiada trzy wentylatory, co w przypadku standardowych konstrukcji nie byłoby niczym nadzwyczajnym, jednak tutaj mówimy przecież o kategorii Low Profile.

Jest też więcej wyjść obrazu

Z uwagi na obecność trzech wentylatorów, karta Gigabyte'a jest zwyczajnie dłuższa od innych modeli LP, jednak wciąż zachowuje swoją "niskoprofilowość". Firma postanowiła pójść pod prąd panujących trendów jeszcze w jednym temacie. Karty Low Profile oferują z reguły dość mocno ograniczoną liczbę wyjść obrazu. Idealnym przykładem w tej kwestii jest ASRock Arc A380 posiadający po jednej sztuce HDMI i DisplayPort. Omawiana karta Gigabyte'a ma natomiast dwa wyjścia HDMI 2.1 oraz dwa DisplayPort 1.4. Można więc powiedzieć, że firma przygotowała RTX-a 4060 Low Profile na wypasie.

Gigabyte RTX 4060 Low Profile

Źródło: VideoCardz

 
Gigabyte RTX 4060 Low Profile

Źródło: VideoCardz

 

Warto jeszcze wspomnieć o obecności 8-pinowego złącza zasilania oraz całkiem porządnego radiatora, przez który przechodzą rurki cieplne. Nie powinno być zatem problemów z temperaturami. Niskoprofilowa wersja GeForce'a RTX 4060 od Gigabyte może być ciekawą opcją do budowy niewielkich komputerów domowych, które mogą posłużyć również do okazjonalnego grania.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Niskoprofilowy RTX 4060 z trzema wentylatorami. Wygląda trochę dziwnie

 0