Nissan prezentuje projekty własnych foteli dla graczy

Nissan prezentuje projekty własnych foteli dla graczy

By uczcić National Video Games Day, projektanci Nissana stworzyli projekty trzech gamingowych foteli dedykowanych e-sportowcom. Każde z krzeseł czerpie wyraźnie inspiracje z samochodów tej popularnej japońskiej marki, a konkretniej z modeli Armada SUV, GT-R Nismo oraz Leaf. Fotel oparty na suvie Armada, jak nietrudno się domyślić, stawia przede wszystkim na jak największy komfort użytkownika, co oznacza, że oferuje duże, wypchane poduszkami skórzane obicia, a pochwalić może się też aluminiową podstawą. Czarno-brązowa skóra kontrastuje ze elementami w stalowym kolorze, a dodatkowe wsparcie dla lędźwi zapewniać ma wygodę nawet podczas długich sesji. Trzeba przyznać, że projekt prezentuje się ciekawie i zdecydowanie bardziej oryginalnie od typowych gamingowych foteli, które przeważnie różnią się od siebie jedynie szczegółami.  

Każde z krzeseł czerpie wyraźnie inspiracje z samochodów tej popularnej japońskiej marki, a konkretniej z modeli Armada SUV, GT-R Nismo oraz Leaf.

Nissan prezentuje projekty własnych foteli dla graczy

Inpisrowany GT-R model posiada najbardziej drapieżny i sportowy charakter. Tutaj zdecydowano się na podstawę ze szczotkowanego aluminium i dość nietypowe kanciaste siedzisko wykonane z włókna węglowego. Żeby jednak nie było nam za twardo, znajdziemy tu także poduszki z czarnej skóry oraz czerwonego zamszu. A co powiecie na wbudowany w zagłówek system audio? Twórcy podkreślają, że to opcja dla graczy, którzy lubią poczuć prędkości i nie przejmują się efektami długiego siedzenia w siodle. Leaf to zaś propozycja łącząca komfort i technologię. Jest to model z wbudowanym podnóżkiem oraz portami USB do ładowania (nie wiemy jak często ładowane musiałoby być samo krzesło). Poza tym, model ten najbardziej przypomina typowe gamingowe fotele.

Nissan prezentuje projekty własnych foteli dla graczy

Co jednak warto podkreślić, Nissan jak na razie nie ma w planach przekładania tych projektów na gotowe produkty, które wejdą do sprzedaży i jak podkreślam jest to tylko eksperyment sprawdzający reakcję fanów. Zainteresowani mogą nawet głosować na swój ulubiony projekt na twitterowym koncie Nissana (jak na razie GT-R wygrywa z dużą przewagą nad pozostałymi dwoma). Niewykluczone jednak, że firma w ten sposób bada zainteresowanie tematem i rzeczywiście rozważa wejście w rynek gamingu z własnymi fotelami. Nie mielibyśmy nic przeciwko, tym bardziej, że producent aut jak mało kto zna się przecież na tworzeniu kubełkowych foteli, na których bazują modele dla graczy. Trzymamy więc kciuki za materializację Armada SUV, GT-R Nismo oraz Leaf w prawdziwe produkty.   

Nissan prezentuje projekty własnych foteli dla graczy

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nissan prezentuje projekty własnych foteli dla graczy

 0