Noctua NH-L12 Ghost S1 Edition - chłodzenie procesora do ciasnych obudów

Noctua NH-L12 Ghost S1 Edition - chłodzenie procesora do ciasnych obudów

Chłodzenie NH-L12 Ghost S1 Edition zostało stworzony dzięki współpracy pomiędzy Noctua i Louqe. Jest to odmiana radiatora NH-L12, który został zaprojektowany z myślą o stosowaniu w obudowach Louqe Ghost S1 PC. Ta edycja specjalna idealnie pasuje do obudowy Ghost S1 na PC, ale doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie jest bardzo ograniczone miejsce na chłodzenie procesora. NH-L12 Ghost S1 Edition wykorzystuje pojedynczy wentylator 92 mm, drugą generację pasty termoprzewodzącej NT-H2 oraz najnowszy system montażu SecureFirm2. Wentylator jest wyposażony zarówno w obsługę PWM, jak i adaptery do zmniejszania prędkości obrotowej i jednocześnie hałasu. PWM jest wygodne do automatycznego sterowania prędkością za pośrednictwem płyty głównej, jednak maksymalna prędkość można zmniejszyć z 1600 do 1300 RPM za pomocą adaptera.

Noctua NH-L12 Ghost S1 Edition to radiator procesora przystosowany do pracy w najciaśniejszych obudowach, takich jak Louqe Ghost S1 PC.

Na zdjęciach jasno widać, że radiator wystaje poza strefę gniazda i wisi nad slotami pamięci RAM. W związku z tym, maksymalna wysokość modułów pamięci kompatybilnych z tym chłodzeniem wynosi 48 mm. Wersja NH-L12 Ghost wykorzystuje system montażowy SecuFirm2 firmy Noctua, który obsługuje wszystkie popularne gniazda Intel i AMD. Montaż jest łatwy w instalacji, zapewnia idealny nacisk kontaktowy i wytrzyma próbę czasu nawet przy intensywnym użytkowaniu.

 

System montażowy zapewnia zgodność ze starszymi podstawkami LGA 1366 i LGA 775 przy użyciu zestawu  NM-I3, który jest dostarczany bezpłatnie na życzenie użytkownika. Noctua oświadczyła również, że w miarę możliwości dostarczą zestawy montażowe do przyszłych gniazd, co czyni NH-L12 doskonałą inwestycją długoterminową. Z doświadczenia osobistego wiem, że takie obietnice nie są bez pokrycia i Noctua faktycznie wysyła zestawy do montażu, pod warunkiem pokazania paragonów za chłodzenie i za nową płytę główną. NH-L12 Ghost ma w sumie cztery rury cieplne, które odciągają ciepło z podstawki i przenoszą je do radiatora, który jest chłodzony przez zamontowany od spodu wentylator 92 mm. Chłodzenie trafia już do sprzedaży w cenie 54,90 euro.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Noctua NH-L12 Ghost S1 Edition - chłodzenie procesora do ciasnych obudów

 0