Noctua udostępniła swój zaktualizowany plan działania. Jest na nim nowa wersja flagowego chłodzenia

Noctua udostępniła swój zaktualizowany plan działania. Jest na nim nowa wersja flagowego chłodzenia

Firma Noctua udostępniła zaktualizowaną wersję swojego planu działania na najbliższe kilkanaście miesięcy. Nowy roadmap zdradza chociażby, że już w przyszłym kwartale możemy spodziewać się nowej generacji chłodzeń dla procesorów AMD Threadripper. Nieco później zadebiutują także nowe wentylatory. Na najciekawszą premierę z listy, czyli nową wersję flagowego chłodzenia będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Noctua zaktualizowała swój plan działania

Noctua, czyli jedna z wiodących marek w branży rozwiązań chłodzących udostępniła właśnie zaktualizowaną wersję swojego harmonogramu premier. Roadmap dotyczy bieżącego oraz przyszłego roku. Na liście znajduje się kilka ciekawych premier, w tym jedna szczególna. Zgodnie z harmonogramem, na bieżący kwartał zaplanowano wypuszczenie konwertera napięcia oraz huba z możliwością podpięcia do 8 wentylatorów PWM, który trafił już do sprzedaży.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z aktualnym planem, w 2024 roku zobaczymy nową wersję topowego chłodzenia NH-D15.

Noctua roadmap

Ciekawszą premierę zaplanowano na trzeci kwartał tego roku. Wówczas pojawić mają się nowe chłodzenia dla procesorów AMD Threadripper. Będą to najpewniej rozwiązania dedykowane kolejnej generacji tych CPU, ponieważ właśnie w tym okresie zadebiutować ma seria Threadripper 7000.

Noctua planuje nowe wentylatory i chłodzenia

Najwięcej nowości od Noctua czeka na nas w czwartym kwartale 2023 roku. Jak wskazuje zaktualizowana mapa premier, pojawią się wtedy niskoprofilowe wentylatory o rozmiarze 60 mm oraz jeszcze mniejsze, 40-milimetrowe rozwiązanie. Czwarty kwartał to także czas, w którym austriacka firma zamierza wprowadzić trzy chłodzenia spod znaku chromax.black. To dobrze znane nam chłodzenia, które będą dostępne po prostu w czarnej wersji. To dobra opcja dla tych, którzy nie przepadają za specyficzną kolorystyką produktów Noctua.

Noctua NH-D15

W pierwszych miesiącach przyszłego roku premierę mają mieć 140-milimetrowe wentylatory nowej generacji. Dopiero później pojawią się w odsłonie chromax.black. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z aktualnym planem, w 2024 roku zobaczymy nową wersję topowego chłodzenia NH-D15. To chyba najciekawszy produkt, który w ciągu kilkunastu miesięcy wypuści Noctua. Już w aktualnym wydaniu, NH-D15 oferuje świetną wydajność. Zaktualizowany wariant może ją tylko poprawić. Trzeba jednak pamiętać, że plany firmy mogą w każdym momencie ulec zmianom. Wtedy dostaniemy najpewniej kolejną aktualizację.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Noctua udostępniła swój zaktualizowany plan działania. Jest na nim nowa wersja flagowego chłodzenia

 0