Noctua wypuszcza niskoprofilowe coolery dla nowych Ryzenów

Noctua wypuszcza niskoprofilowe coolery dla nowych Ryzenów

Austriacki specjalista od coolerów, Noctua, ogłosił nowe niskoprofilowe chłodzenie procesora NH-L9. NH-L9a-AM5 i NH-L9a-AM5 chromax.black zostały zaprojektowane specjalnie do użytku z nowymi procesorami AMD o mocy 65 W, Ryzen 5 7600, Ryzen 7 7700 i Ryzen 9 7900.

Niskoprofilowe coolery mierzą zaledwie 37 mm wysokości i nie zasłaniają pamięci RAM ani stref PCIe. Nawet w przypadku ciasno upakowanych płyt mini ITX dostęp do złącza w pobliżu gniazda nie powinien stanowić problemu. Radiator jest wyposażony w wentylator NF-A9x14 92 mm od Noctua, który obsługuje w pełni automatyczną kontrolę prędkości PWM. Dzięki dołączonemu adapterowi o niskim poziomie hałasu wentylator generuje zaledwie 13,5 dB (lub 19,9 dB bez adaptera). Kupujący otrzymują również tubkę pasty termoprzewodzącej Noctua NT-H1 przy zakupie.

Niskoprofilowe coolery mierzą zaledwie 37 mm wysokości i nie zasłaniają pamięci RAM ani stref PCIe.

Noctua wypuszcza niskoprofilowe cooler dla nowych Ryzenów

NH-L9a-AM5 jest dostępny w dwóch konfiguracjach. Standardowy model wykorzystuje miedzianą podstawę i rurki cieplne wraz z aluminiowymi żeberkami i niklowaną powłoką, a także wentylator w charakterystycznej kremowo-brązowej kolorystyce. Wariant chromax.black to całkowicie czarna wersja tego samego chłodzenia, zapewniająca bardziej stonowany wygląd.

Co prawda Noctua nie podaje żadnych konkretów, ale ich nowe coolery powinny spisywać się nieco lepiej niż fabryczne chłodzenie Ryzena 5 7600 (Wraith Stealth ) oraz Ryzena 7 7700 i Ryzena 9 7900 (Wraith Prism). Dyrektor generalny Roland Mossig chwalił się zaś, że mają one spory zapas mocy i producent testował je nawet przy 130 W na CPU Ryzen 7950X i 7900X.

Noctua wypuszcza niskoprofilowe cooler dla nowych Ryzenów

Jeśli więc szukacie niskoprofilowego coolera do użytku w małej obudowie lub innej niestandardowej konstrukcji, z pewnością warto przyjrzeć się najnowszym produktom Noctua. Oba są dostępne od dzisiaj choćby za pośrednictwem oficjalnego sklepu Amazon Noctua i objęte 6-letnią gwarancją. Cena została ustalona na 49,90 EUR za standardowy wariant i 59,90 EUR za model chromax.black.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Noctua wypuszcza niskoprofilowe coolery dla nowych Ryzenów

 0