Nokia 1 - tani, ale ciekawy smartfon z mocną baterią za jedyne 85$

Nokia 1 - tani, ale ciekawy smartfon z mocną baterią za jedyne 85$

W ubiegłym roku Nokia zaprezentowała ciekawy, budżetowy smartfon, który był w stanie pracować przynajmniej 2 dni na jednym ładowaniu baterii. Nokia 2 byłą świetnym urządzeniem w swojej klasie i kosztowała zaledwie 99 dolarów USD. Czy Nokia mogła jeszcze bardziej obniżyć pułap cenowy?

Dziś przedstawiono Nokię 1, która jest najtańszym urządzeniem w historii fińskiego producenta i jej przewidywana cena wynosi zaledwie 85 dolarów USD. Czego można się spodziewać w tak niskim pułapie cenowym? Oczywiście nikt nie nastawia się tutaj na potwora wydajnościowego. Sercem urządzenia jest skromny 4. rdzeniowy procesor MediaTek 6737M o taktowaniu 1,1 GHz, pracujący z 1 GB pamięci RAM. Na dane przeznaczono 8 GB pamięci wewnętrznej. W kompaktowej bryle umieszczono 4,5 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 854 x 480 pikseli. Z tyłu urządzenia umieszczono aparat 5 MP, natomiast na froncie znalazła się mała kamerka 2 MP. Nie da się ukryć, że w przypadku baterii producent dość hojnie podszedł do tematu, bo użytkownikom oddano do dyspozycji aż 2150 mAh pojemności, co oznacza, że przy takich podzespołach smartfon będzie w stanie długo pracować na jednym ładowaniu.

Nokia 1 może być świetną propozycją w swojej klasie cenowej

Jest to pierwszy smartfon spod znaku Nokia, który bezie pracować pod kontrolą systemy Android Go - urządzenie fabrycznie posiada Android 8 Oreo Go Edition. Wersja ta została specjalnie stworzona do obsługi budżetowych urządzeń, które charakteryzują się niską wydajnością i małą ilością pamięci. Podstawowe aplikacje domyślnie instalowane z systemem, zamieniono na ich lżejsze odpowiedniki i wraz z GO instalowane są  Google Assistant Go, Files Go, Maps Go, YouTube Go i Gmail Go, co ma zapewnić dobrą wydajność na słabszych urządzeniach. Nokia 1 nie jest tytanem wydajności, jednakże świetnie sprawdzi się jako zapasowy telefon na plażę, bądź pierwszy smartfon dla dziecka. I właśnie chyba ten ostatni cel przyświecał twórcom najbardziej, gdyż Nokia 1 wyposażona została w wymienne obudowy w wielu kolorach.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nokia 1 - tani, ale ciekawy smartfon z mocną baterią za jedyne 85$

 0