Nokia 6.1 Plus trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu

Nokia 6.1 Plus trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu

Nokia X6, która obecnie dostępna jest jedynie w Chinach trafi niebawem także do pozostałych miejsc na globie, ale pod zmienioną nazwą. 

Smartfon wprowadzono na rynek chiński dwa miesiące temu. Jak się okazuje produkt prawdopodobnie wkrótce wypłynie na światowe wody i to pod inną nazwą — Nokia 6.1 Plus. Premiera miała zostać ustalona na 19 lipca. Przytoczone rewelacje pochodzą od źródeł zaznajomionych z sytuacją panującą w Hongkongu. Dodatkowo, aby bardziej uwiarygodnić informację warto wspomnieć, że na liście certyfikowanych urządzeń Google Play jest obecny ów model. Ponadto wydaje się, iż urządzenie będzie wspierać platformę Google do rozszerzonej rzeczywistości. Nokia 6.1 Plus stanowi ciekawszą alternatywę dla wariantu Nokia 5.1 Plus mającego swój debiut we wtorek, ponieważ oferuje nieco lepszą specyfikację. Niestety nie wiemy, kiedy oba telefony pojawią się w Polsce.

Według najnowszych przecieków Nokia 6.1 Plus ma trafić do światowej sprzedaży już 19 lipca.

Nokia 6.1 Plus trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu

Wracając do specyfikacji Nokii 6.1 Plus, to raczej nie będzie ona różnić się od wersji chińskiej, którą zasila procesor Snapdragon 636. Z reszty parametrów warto przytoczyć, chociażby układ graficzny Adreno 509, 4 lub 6 GB pamięci RAM, 5,8-calowy wyświetlacz FullHD+, podwójny aparat, a także baterię o pojemności 3 060 mAh. Natomiast na pokładzie znajdzie się Android 8.1 Oreo. Co do cen, to w momencie debiutu w Chinach za smartfon należało uiścić opłatę w wysokości mniej więcej 200 dolarów. Później wartość wzrosła do 270 USD. Oczekujemy więc zbliżonych wariantów na całym świecie. Jeśli urządzenie faktycznie trafi do ogólnej dystrybucji może stanowić interesujący wariant dla wielu konkurencyjnych produktów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nokia 6.1 Plus trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu

 0