Nokia 7.2. W sieci ukazały się rendery prezentujące wygląd urządzenia

Nokia 7.2. W sieci ukazały się rendery prezentujące wygląd urządzenia

Nie da się ukryć, że Nokia niegdyś legenda branży telefonów podobnie jak Sony przespała początek ery smartfonów. Od pewnego czasu HMD, czyli producent urządzeń sygnowanych wspomnianą marką nadrabia zaległości i należy przyznać, że częściowo mu się to udaje za sprawą kilku interesujących modeli. Natomiast teraz przedsiębiorstwo szykuje się do zapowiedzi dwóch nowych wersji — Nokii 6.2 oraz Nokii 7.2. Do sieci wyciekły zdjęcia ostatniego przedstawiciela i widzimy, że firma postawi na dość ładny, aczkolwiek minimalistyczny wygląd wąskiej obudowy. Do tego z tyłu umieszczono niemały okrągły moduł aparatów fotograficznych. Jeśli chodzi o wygląd Nokii 6.2, to zgodnie z dostępnymi informacjami oczekuje się, że konstrukcja będzie niemal identyczna jak w mocniejszej siódemce.

Nokia 7.2 postawi na całkiem interesujący minimalistyczny wygląd.

Nokia 7.2. W sieci ukazały się rendery prezentujące wygląd urządzenia

Certyfikat FCC ujawnił z kolei, że Nokia 6.2 oraz 7.2 zostaną wyposażone w wyświetlacze 6,3 cala IPS LCD o rozdzielczości 2340×1080 pikseli (nie zapomniano też o wsparciu HDR10). W przypadku procesora producent zdecyduje się na popularnego wśród tańszych smartfonów Qualcomm Snapdragon 660. Nokia 7.2 najpewniej otrzyma nieco wydajniejszy układ w postaci Snapdragon 710. Do tego zależnie od modelu dostaniemy 4 GB lub 6 GB pamięci RAM z rozszerzalną do maksymalnie 400 GB dodatkową przestrzenią na dane. Droższy wariant będzie mógł pochwalić się 48 Mpix kamerą główną z szerokokątnym obiektywem. Przy okazji nie zabraknie miejsca dla wciąż popularnego złącza słuchawkowego mini jack, a także USB typu C.

Nokię 7.2 zasili akumulator o pojemności 3500 mAh. Istnieje szansa, że premiera dwóch nowych przedstawicieli Nokii nastąpi 5 września podczas zaplanowanego przez HMD wydarzenia organizowanego w Berlinie. W przypadku cen raczej nie powinniśmy oczekiwać zbyt wysokich kwot, ponieważ producent zechce powalczyć o nieco mniej wymagającego klienta więc zaoferuje konkurencyjne stawki. Wracając jeszcze do kwestii wyglądu to ciężko nie odnieść wrażenia, iż inspirowano się tutaj smartfonami Motoroli. Jednak czy wyjdzie, to Nokii na dobre pozostaje oczywiście kwestią indywidualnej oceny każdego z nas.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nokia 7.2. W sieci ukazały się rendery prezentujące wygląd urządzenia

 0