Nokia 8.3 5G - nowy smartfon Jamesa Bonda oficjalnie

Nokia 8.3 5G - nowy smartfon Jamesa Bonda oficjalnie

Wsparcie dla sieci 5G to funkcja, która dotychczas była ograniczona prawie wyłącznie do flagowego segmentu premium. Już wkrótce ma się to zmienić i dostęp do 5G pojawi się również na niższych półkach cenowych, dzięki nowo ogłoszonej Nokii 8.3 5G. Urządzenie jest napędzane Snapdragonem 765G, który Qualcomm po raz pierwszy ogłosił w grudniu. Ten chipset jest jednym z najlepszych na rynku poza segmentem high-end, więc kupujący mogą być pewni, że smartfon będzie wystarczająco szybki. Chipset Snapdragon 765G posiada zintegrowany modem Snapdragon X52, który obsługuje 5G w standardzie, co oznacza, że ​​użytkownicy będą mogli cieszyć się szybką łącznością, oferującą przesyłania strumieniowego i grania bez buforowania i opóźnień. 

HMD Global współpracuje z twórcami najnowszego filmu o Jamesie Bondzie - No Time to Die. Nokia 8.3 5G jest oficjalnie najnowszym smartfonem Bonda.

Procesor z wyżyn klasy średniej sparowano z przyzwoitą ilością pamięci RAM. HMD Global będzie oferować dwie konfiguracje 6/64GB oraz dla tych, któzy mogą sobie pozwolić na więcej - 8/128GB. Nokia 8.3 5G obsługuje karty microSD o pojemności do 400 GB. Maksymalna ilość pamięci wynosi zatem 528 GB. Domyślnym systemem będzie Android 10, jednak HMD Global, firma stojąca za smartfonami Nokia, gwarantuje aktualizację do systemu Android 11, gdy już będzie dostępny w ramach pakietu 2 lat aktualizacji i 3 lat aktualizacji zabezpieczeń. Najbardziej widocznym elementem wyglądu zewnętrznego jest niewątpliwie masywny ekran PureDisplay o przekątnej 6,8 cala, który w połączeniu z minimalnymi ramkami i małym otworem w rogu robi naprawdę pozytywne wrażenie. W tym ostatnim znajduje się 24-megapikselowy aparat, który został precyzyjnie dostrojony we współpracy z firmą ZEISS. 

Z tyłu Nokia 8.3 5G oferuje zestaw czterech aparatów PureView, który została również opracowany we współpracy z ZEISS. Głównym aparatem jest 64-megapikselowy sensor, który obsługuje ulepszony tryb nocny Nokii.  Obecna jest także 12-megapikselowa ultra-szerokokątna kamera, która obsługuje specjalny tryb Action Cam, wykorzystująca współczynnik proporcji obrazu 16:9 i szybkość 60 klatek na sekundę. Uzupełnieniem pakietu jest 2-megapikselowy czujnik głębokości do ulepszonych zdjęć bokeh i 2-megapikselowy aparat makro, który pozwala robić wyraźne zdjęcia obiektów z odległości zaledwie 3,6 cm. Istnieje również podwójna lampa błyskowa LED.  Inne ciekawe funkcje telefonu Nokia 8.3 5G obejmują baterię 4500 mAh połączoną z szybką ładowarką 18 W, boczny skaner linii papilarnych, dedykowany przycisk Google Assistant i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Urządzenie ma się pojawić w sprzedaży latem. Jeśli chodzi o ceny, HMD Global twierdzi, że smartfon będzie dostępny za 559 EUR w konfiguracji 6/64 GB, a wersja 8/128GB za 649 EUR. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nokia 8.3 5G - nowy smartfon Jamesa Bonda oficjalnie

 0