Nokia 8 - androidowy flagowiec kultowej marki już oficjalnie

Nokia 8 - androidowy flagowiec kultowej marki już oficjalnie

Nokia, niegdyś kultowa marka telefonów, za sprawą HMD ponownie próbuje podbić rynek, tym razem idąc z duchem czasu i stawiając na androidowe smartfony. Właśnie doczekaliśmy się zapowiedzi pierwszego flagowca Nokii z systemem Google na pokładzie.

Nokia 8 wyposażona została w 5,3-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli) i wysokiej jasności na poziomie 700 nitów. Ekran chroniony jest przez szkło 2.5D z technologią Gorilla Glass 5, a obudowę telefonu wykonano z frezowanego kawałka aluminium (stop 6000), który został poddany 40-etapowej obróbce, anodowaniu oraz polerowaniu. Sprzęt mierzy 7,9 mm w najgrubszym miejscu, a otrzymał także podstawową ochronę potwierdzoną certyfikatem IP54. Pod maską znajdziemy zaś procesor Snapdragon 835, 4 GB pamięci RAM i 64 GB na dane z możliwością rozszerzenia. Za czas pracy urządzenia odpowiada zaś bateria o pojemności 3090 mAh, a sprzęt wspiera także technologię szybkiego ładowania Qualcomm Quick Charge 3.0.

Nokia 8, prócz topowej specyfikacji, oferuje także kilka intrygujących nowości, a sporym atutem okazać może się też nielimitowana przestrzeń na zdjęcia i filmy w chmurze Google

Bardzo istotnym elementem Nokii 8 są aparaty, które opracowane zostały wraz z inżynierami uznanej firmy Zeiss. Z tyłu otrzymujemy podwójną jednostkę składającą się z dwóch 13 MP sensorów (jeden kolorowy, drugi monochromatyczny) z pikselami w rozmiarze 1.12µm i obiektywem f/2.0. Kolorowy sensor otrzymał dodatkowo optyczną stabilizację obrazu i laserowy autofokus, a całości dopełnia podwójna lampa LED. Z przodu znajduje się zaś 13 kamerka (1.12µm) z obiektywem f/2.0 i autofokusem z detekcją fazy. Smartfon otrzymał nawet ciekawą funkcję Dual-Sight, która pozwala połączyć obraz z przedniej oraz tylnej kamery, zarówno podczas nagrywania wideo, jak i robienia zdjęć. Kolejną innowacyjną technologią jest OZO Audio, która pozwala cieszyć się z przestrzennego dźwięku w nagrywanym wideo w jakości 4K. Rejestrowanie dźwięku w 360° możliwe jest dzięki zastosowaniu trzech mikrofonów współpracujących z algorytmami akustycznymi – całość przechwytuje dźwięk, pozwalając zachować przestrzenne brzmienie. Warto również wspomnieć, że HMD nawiązało współpracę z Google, czego owocem jest nie tylko obecność czystego Androida 7.1, ale także aplikacji Google Photos z nielimitowaną przestrzenią na zdjęcia i wideo. Nokia 8 będzie dostępna w czterech kolorach: polerowany niebieski, polerowany miedziany, matowy niebieski i stalowy. Na polskim rynku sugerowana cena wynosi 2599 PLN. Smartfon dostępny będzie w sprzedaży we wrześniu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nokia 8 - androidowy flagowiec kultowej marki już oficjalnie

 0