Nokia 8 - render, cena, specyfikcja i data premiery

Nokia 8 - render, cena, specyfikcja i data premiery

Ostatnie przecieki dostarczają nam sporo informacji na temat nadchodzącego flagowego smartfona marki Nokia. Przy okazji Evan Blass, znany też jako @evleaks, opublikował render tego telefonu (poniżej), który prezentuje go w całej okazałości.

Nokia 8, jak nazywać ma się ten model, ma być pierwszym high-endowym smartfonem Nokii po wskrzeszeniu tej marki przez fińskie HMD Global. Firma ta posiada prawa na wyłączność do nazwy Nokia i po tym jak na początku roku doczekaliśmy się zapowiedzi Nokii 3, 5 i 6, teraz przyszła kolej na flagowca. Jeśli chodzi o design, to widać, że producent trzyma się tu stylu obranego w przypadku poprzednich telefonów, więc obyło się bez większego zaskoczenia. Z poprzednich doniesień wynika zaś, że telefon wyceniony powinien być na niecałe 600 EUR (niedawno pojawił się w ofercie jednego ze skandynawskich sklepów w cenie 589 EUR), natomiast jego premiera spodziewana jest pod koniec miesiąca, a konkretniej 31 lipca.

Nokia 8 raczej nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych flagowców, ale może okazać się ciekawą propozycją w tej półce cenowej i liczymy na dobrej jakości aparaty, z których zawsze słynęła ta marka

Jeśli chodzi o specyfikację, to spodziewamy się tu 5,3-calowego wyświetlacza o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli), procesora Snapdragon 835, 4 GB lub 6 GB pamięci RAM oraz podwójnego aparatu tylnego z dwoma 13 MP sensorami i obiektywami od firmy Zeiss (te zdaje się potwierdzać już sam render i podpisana niedawno umowa o współpracy pomiędzy producentami). Telefon powinien być dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, w tym niebieskiej, stalowej, złoto-niebieskiej oraz złoto-miedzianej. Całość obsłuży najnowsza wersja Androida, czyli 7.1.1 Nougat, która oferowana ma być niemal w czystej postaci.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nokia 8 - render, cena, specyfikcja i data premiery

 0