Nokia 9 pokazana na renderach. Zakrzywiony ekran i brak mini-jacka

Nokia 9 pokazana na renderach. Zakrzywiony ekran i brak mini-jacka

Nokia 9, wzorem innych smartfonów, nie doczekała w tajemnicy do oficjalnej premiery. W sieci pojawiły się rendery CAD, które przygotował Steve Hemmerstoffer. Urządzenie można dokładnie obejrzeć z każdej strony i już na pierwszy rzut oka widać ciekawy wygląd oraz brak złącza słuchawkowego.

Jeszcze niedawno HMD Global zarzekało się, że Nokia 9 nie jest nawet planowana i ten telefon nie istnieje. Teraz otrzymaliśmy jednak dowody, że firma mydliła nam tylko oczy i Nokia 9 powstaje. Steve Hemmerstoffer, odpowiedzialny za publikacje wielu przecieków, udostępnił w sieci rendery CAD nowości od Nokii, doskonale ukazujące wizualną stronę nowego flagowca. Na zdjęciach widać 5,5 calowy ekran z proporcjami 18:9. Prawdopodobnie użyto ekranu AMOLED Samsunga, na co mogą wskazywać zakrzywienia dłuższych krawędzi. Na plecach urządzenia widać podwójny aparat fotograficzny oraz czytnik linii papilarnych.

Czy Nokia po wielu wpadkach wizerunkowych, ma szansę ponownie wrócić na szczyt? Po wypuszczeniu całkiem niezłych smartfonów Nokia 6 i Nokia 8, nie jest to wcale wykluczone.

To co rzuca się w oczy, to brak złącza słuchawkowego. HMD Global jest kolejnym producentem, który rezygnuje ze złącza mini jack. Z dostępnych złącz widoczne jest za to USB Typu C. Wielkość urządzenia to 140,9 / 72,9 / 7,5 mm. Niestety nie znamy parametrów technicznych urządzenia. Analitycy przewidują, że oficjalna premiera Nokii 9 nie nastąpi wcześniej niż w pierwszym kwartale 2018 roku.

 

Tagi

nokia 9

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nokia 9 pokazana na renderach. Zakrzywiony ekran i brak mini-jacka

 0