Nokia 9 uchwycona na benchmarkach. Snapdragon 835 i Android Oreo

Nokia 9 uchwycona na benchmarkach. Snapdragon 835 i Android Oreo

Jeszcze w tym roku powinna ukazać się Nokia 9, flagowy smartfon posiadającego obecnie markę koncernu HMD Global. Ma być on wyposażony zarówno w najnowszą wersję procesora Qualcomm, jak i Androida.

Wyniki wydajności Nokii 9 zaczęły pojawiać się na różnych stronach z benchmarkami, w tym między innymi GFXBench. Według nich najnowsza słuchawka Finów ma być wyposażona (zgodnie z oczekiwaniami) w SoC Snapdragon 835 z ośmiordzeniowym procesorem taktowanym 2,4 GHz i układem graficznym Adreno 540. Wspomagać go ma 4 GB RAM, aczkolwiek wcześniej spekulowało się o 6 bądź 8 GB pamięci operacyjnej. Uchwycony egzemplarz był wyposażony także w 64 GB pamięci magazynowej. Jeśli chodzi o aparaty, to z wpisu w bazie danych benchmarków wynika, że będą się one legitymowały zarówno 12 MP z przodu, jak i tyłu. Pozwolą one również na nagrywanie obrazu w rozdzielczości 4K (aczkolwiek nie wiadomo w jakim klatkażu).

Co ciekawe, wcześniej pogłoski głosiły, że preinstalowanym systemem byłby Android 7.1.1, natomiast wpis z GFXBench wymienia Android Oreo jako zainstalowany OS. Z poprzednio dostępnych informacji i wyciekłych renderów telefonu, wynika, że będzie on odznaczał się niezwykle cienkimi ramkami u góry i dołu, natomiast po bokach praktycznie ma ich nie być. Ekran urządzenia wg benchmarków ma przekątną 5,3 cala, a jego rozdzielczość to QHD, czyli 2560 x 1440 pikseli (z prawdopodobnie OLED-owym panelem). W kwestii ceny - według raportu portalu Nokia Power User - należy spodziewać się, że będzie ona wynosić 749 EUR. Smartfon powinien zadebiutować w ostatnim kwartale roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nokia 9 uchwycona na benchmarkach. Snapdragon 835 i Android Oreo

 0