Nokia 9 zaprezentowana na kolejnych zdjęciach

Nokia 9 zaprezentowana na kolejnych zdjęciach

Dotychczas byliśmy świadkami kilku spekulacji odnośnie nadchodzącej Nokii 9 zaś obecnie do sieci przedostały się kolejne równie ciekawe doniesienia. Po pierwsze umieszczone w sieci zdjęcia przedstawiające przednią część smartfona potwierdzają wcześniejsze plotki o braku ekranu z klasycznym wcięciem. Oprócz tego wszystko wskazuje na to, że HMD Global umieści podwójny aparat do popularnych selfie. O tym, jak ważnym aspektem w nadchodzącej Nokii 9 będą odpowiedniej jakości zdjęcia niechaj świadczy fakt obecności zestawu aż pięciu głównych aparatów składających się z sensora głównego, pomocniczego do wykrywania głębi ostrości, teleobiektywu, monochromatycznego do wychwytywania większej ilości szczegółów, a także szerokokątną jednostkę. Obrazek z Instagrama ukazuje widoczne logo firmy ZEISS zajmującego się tworzeniem różnego rodzaju optycznych rozwiązań. Dodatkowo obudowę telefonu prawdopodobnie wykonano ze szkła oraz metalu. 

Najnowsze doniesienia potwierdzają obecność zestawu aż pięciu aparatów.

Nokia 9 zaprezentowana na kolejnych zdjęciach

Nokia 9 zaprezentowana na kolejnych zdjęciach

Ponadto najnowsze źródło wycieku wspomina także o potencjalnej specyfikacji smartfona. Otóż Nokia 9 ma posiadać 5,9-calowy wyświetlacz FullHD+ o proporcjach 18:9, jak również być napędzana przez układ Qualcomm Snapdragon 845, posiadać maksymalnie 8 GB pamięci RAM oraz do 128 GB dodatkowej przestrzeni na dane (konkretne ilości nie zostały niestety podane). Smartfon zasili akumulator o pojemności 4150 mAh. Co ciekawe premierę telefonu HMD planowało jeszcze pod koniec bieżącego roku, lecz pierwotną koncepcję zmieniono ze względu na niezadowalającą jakość aparatu mającego być przecież główną atrakcją sprzętu. Co ważne według niektórych środowiskach potencjalne użycie starszego procesora może nie być dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza na tle Lenovo czy OnePlus, którzy w przyszłorocznych modelach telefonów zapowiedzieli obecność Snapdragona 855.

Nokia 9 zaprezentowana na kolejnych zdjęciach

Nokia 9 zaprezentowana na kolejnych zdjęciach

Jeśli chodzi o nowy termin debiutu smartfona to niestety nie jest on znany, aczkolwiek spekuluje się, że HMD zaprezentuje Nokię 9 w najbliższych miesiącach, a dokładniej pod koniec lutego podczas odbywających się w Barcelonie targów MWC 2019. Notabene wiele wskazuje na to, iż właśnie tam wybiera się także Samsung wraz ze swoim flagowym Galaxy S10. Bez wątpienia nadchodzący rok zapowiada się dla branży smartfonów niezwykle interesująco biorąc pod uwagę na przykład dotychczasowe przecieki obejmujące flagową serię Samsunga. Może to być również pojedynek producentów na wykorzystanie jak największej ilości obiektywów w swoich produktach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nokia 9 zaprezentowana na kolejnych zdjęciach

 0