Nokia 9 zaprezentowana na pierwszych renderach prasowych

Nokia 9 zaprezentowana na pierwszych renderach prasowych

W ubiegłym tygodniu doczekaliśmy się zapowiedzi pierwszego hi-endowego smartfona Nokia na Androidzie, ale wygląda na to, że fińska firma nie zamierza na tym poprzestawać i już szykuje kolejnego  flagowca tej marki.

Od jakiegoś czasu docierają do nas informacje na temat Nokii 9, a niedawno model ten pojawił się nawet w bazie danych popularnego benchmarku. Teraz z kolei w sieci ukazały się rendery tego telefonu, które potwierdzają atrakcyjny desgin z minimalnymi ramkami, który zdaje się nasuwać skojarzenia z tegorocznymi flagowcami Samsunga. W tym przypadku czytnik linii papilarnych umieszczony został jednak pod modułem podwójnego aparatu z optyką od Zeiss, dzięki czemu powinien był łatwy w obsłudze. Szkło zarówno na froncie, jak i tylnym panelu, zostało zaokrąglone na krawędziach, co także powinno przekładać się na wygodę użytkowania.

Nokia 9 nie obędzie znacząco odmienna pod względem specyfikacji od Nokii 8, ale atrakcyjniejszy design może przyciągnąć do marki kolejnych użytkowników

Jeśli zaś chodzi o specyfikację, to spodziewamy się tu panelu AMOLED o rozdzielczości QHD. GFXBench wskazuje na rozmiar identyczny jak w Nokii 8, czyli 5,3 cala, ale przedstawiciel producenta sugerował wcześniej większy rozmiar, więc spodziewamy się tu raczej 5,5 cala. Procesor powinien pozostać bez zmian (Snapdragon 835), podobnie jak podwójny aparat tylny korzystający z sensora IMX 258, który zaimplementowany zostanie zarówno w kolorowym wariancie RGB,   jak i monochromatycznym. Konstrukcja ma być także wodoodporna i pyłoszczelna (IP68). Cena smartfona wynosić ma ok. 750 EUR, ale nie wiemy jeszcze, kiedy Nokia 9 trafi do sprzedaży.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nokia 9 zaprezentowana na pierwszych renderach prasowych

 0