Nokia podpisała umowę z Broadcom na dostawy i rozwój układów 5G

Nokia podpisała umowę z Broadcom na dostawy i rozwój układów 5G

Broadcom został dodany do listy dostawców chipów 5G firmy Nokia, dołączając do Intela i Marvella, którzy w marcu zawarli podobne umowy z fińskim dostawcą sprzętu. Wszyscy trzej producenci chipów pomogą Nokii rozwinąć układy marki ReefShark, stosowane w produktach radiowych AirScale, a także zmniejszyć rozmiar i zużycie energii, zapewniając jednocześnie wzrost wydajności. Nokia chce, żeby do końca 2020 roku 35% ze wszystkich dostarczanych układów 5G SoC, było niestandardowymi konstrukcjami. Ostatecznym planem jest osiągnięcie poziomu 100% niestandardowych układów do końca 2022 roku.

Nokia podpisała umowę z Broadcom, co ma pozwolić fińskiej firmie znacznie zwiększyć swój udział w branży 5G.

Według przedstawicieli branży, Broadcom wraz z dwoma pozostałymi producentami pomoże Nokii rozwinąć platformę ReefShark, wykorzystywaną w produktach radiowych AirScale, jednocześnie zmniejszając rozmiar i zużycie energii, ale i zapewniając wzrost wydajności. Sandro Tavares, szef marketingu sieci komórkowych w Nokii, ujawnił Reutersowi, że rynek ewoluował szybciej i firma musi przyspieszyć proces pozyskiwania nowych dostawców. Korzystanie tylko z jednego dostawcy nie pomaga Nokii w szybkim wprowadzaniu produktów 5G na rynek.

Po braku możliwości szybkiego wprowadzenia produktów 5G na rynek ze względu na opóźnienia u jednego z dostawców, Nokia zmieniła podejście, nawiązując więcej umów, w celu obniżenia kosztów i dywersyfikacji dostaw. Tommi Uitto, prezes działu sieci komórkowych w Nokii, ujawnił, że technologia Broadcom ASIC (Application-Specific Integrated Circuit) pozwoli Finom zapewnić wysoką wydajność. Z powodu wyzwań związanych z kosztami i łańcuchem dostaw, Nokia jest zmuszona wybrać technologię ASIC zamiast FPGA (Field Programmable Gate Arrays), nawet jeśli jest droższa. Obecnie Nokia dostarcza usługi 5G na wiele rynków na całym świecie, w tym sieci 5G dla operatorów w Stanach Zjednoczonych.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nokia podpisała umowę z Broadcom na dostawy i rozwój układów 5G

 0