Nokia szykuje się do premiery nowych smartfonów

Nokia szykuje się do premiery nowych smartfonów

Nokia zatrudniła nową agencję marketingową – Mother, która jest największą tego typu firmą w Wielkiej Brytanii. Ma ona być odpowiedzialna za kampanię nowych telefonów komórkowych.

W 2013 roku pojawiła się oficjalna informacja – Microsoft kupuje komórkowy biznes Nokii. Do zamknięcia transakcji doszło kilka miesięcy później, ale było to spowodowane wszystkimi formalnościami, które musiały załatwić obie firmy. Nokia wciąż pozostała niezależną firmą, ale zajmowała się przede wszystkim infrastrukturą. Przede wszystkim dlatego, że jednym z warunków przejęcia działu mobilnego był zakaz wykorzystywania marki Nokia w kontekście urządzeń przenośnych przez 30 miesięcy.

Ten czas już minął, a na dodatek Microsoft sprzedał prawa do marki Nokia fińskiej firmie HMD. Ta teraz zatrudniła największą agencję marketingową w Wielkiej Brytanii, aby przygotować się do premiery nowych smartfonów z Androidem. Potwierdzają to słowa szefa marketingu HMD Global oraz współzałożyciela agencji Mother.

- Nokia to marka-ikona, rozpoznawalna na całym świecie i godna zaufania. Jako właściciele nazwy Nokia dla smartfonów i tabletów, mieliśmy ambicję, aby znaleźć odpowiednią agencję, która weźmie na siebie odpowiedzialność za wprowadzenie nowej gamy produktów na rynek. Jesteśmy pewni, że w Mother znaleźliśmy partnera, który pozwoli nam to zrobić dla nowej generacji konsumentów na całym świecie – skomentował sprawę Pekka Rantala, szef marketingu w HMD Global.

Z kolei jeden ze współzałożycieli agencji marketingowej Mother – Robert Saville - powiedział, że Nokia to marka znana i kochana na całym świecie. Jednocześnie dodał, że jego firma jest podekscytowana tym, że będzie tworzyć nowy rozdział w historii telefonów komórkowych pod marką Nokia. To potwierdza, że Finowe rzeczywiście szykują się do premiery nowych urządzeń mobilnych.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy nowe telefony z logo Nokii miałyby zadebiutować na rynku. Najprawdopodobniej nastąpi to w 2017 roku, ale szczegółowe daty wciąż pozostają tajemnicą.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nokia szykuje się do premiery nowych smartfonów

 0