Nokia X60 ma otrzymać 200 Mpix aparat

Nokia X60 ma otrzymać 200 Mpix aparat

Huawei po wprowadzeniu amerykańskich sankcji musiało zrezygnować z umieszczania usług Google (GMS) w swoich nowych smartfonach. Urządzenia chińskiego producenta pozbawione tych narzędzi nie sprzedają się tak dobrze, jak dawniej. W związku z tym firma postanowiła opracować autorski system mobilny, który w pewnym stopniu przypomina oprogramowanie Google. Wydawać by się mogło, że HarmonyOS będzie trafiać do sprzętu Huawei, lecz tajwańskie źródło donosiło, iż zostanie on umieszczony w telefonie Nokia X60. To nieco zaskakujące, ponieważ Nokia to nie podmiot z Państwa Środka. Do sprawy odniosła się jednak Nokia, która zaprzeczyła jakoby oprogramowanie Huawei trafiło do wspomnianego smartfona. Przytoczona seria ma składać się z modeli Nokia X360 oraz Nokia X60 Pro. W przypadku aparatu powinniśmy dostać aż 200 Mpix obiektyw główny, co będzie dużym skokiem względem konkurencyjnych propozycji z 108 Mpix kamerą.

Nokia X60 ma otrzymać 200 Mpix aparat.

Nokia X60 ma otrzymać 200 Mpix aparat

Do tego zakrzywiony wyświetlacz OLED z odświeżaniem 144 Hz i bateria o pojemności 6000 mAh w wydaniu Pro z szybkim ładowaniem. Niestety zagadką pozostaje reszta specyfikacji oraz cena telefonów, choć wskazuje się na obecność procesora Qualcomma z modemem 5G (może Snapdragon 480 5G?). Smartfony mają zadebiutować w 2021 roku. Niewątpliwie smartfony nie są biznesem, w którym Nokia czuje się jak ryba w wodzie, co wskazują niezbyt korzystne dane z ubiegłego roku, z których wynika, że HMD Global sprzedało 2,8 mln tego typu urządzeń odpowiadając jedynie za 0,07% rynku.

Inaczej sytuacja wygląda, jeśli chodzi o klasyczne telefony, bo tutaj Nokia była drugą względem wielkości marką na świecie. Nic dziwnego, że producent wprowadził nowe wersje modeli Nokii 110 4G oraz 105 4G. Dostały one usprawnione konstrukcje, chociaż zachowały główny szkielet w postaci małej, kompaktowej obudowy, która bez problemu zmieści się w kieszeni użytkownika. Oba urządzenia mają wyświetlacz o przekątnej 1,8 cala i rozdzielczości 120 x 160 pikseli. Podczas gdy Nokia 110 4G posiada jedną kamerę, 105 4G nie ma jej wcale. Dostaliśmy też gniazdo słuchawkowe jack 3,5 mm oraz slot na karty microSD z obsługą do 32 GB pamięci.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nokia X60 ma otrzymać 200 Mpix aparat

 0